ERG Eğitim Gözlemevi Koordinatörü Burcu Meltem Arık, salgında yüz yüze eğitimin nasıl olacağı konusunda Medyascope’dan Şükran Şençekiçer’in sorularını yanıtladı.


Okulöncesi ve 1. sınıf öğrencileri için başlayan yüz yüze eğitimde bu hafta çocukların uyum sürecine alışmaları ve hijyen kurallarının öğrenilmesinin hedeflendiğini ifade eden Arık, “Uyum haftasından sonra da belirli ders saatleri, belirli günlerde mesafeye dikkat edilerek yüz yüze olarak verilecek. Yüz yüze işlenemeyen dersler de uzaktan eğitimle devam edecek” dedi.

Öğrenciler için evde kalmanın da, okula gitmenin de belli riskler oluşturabileceğini vurgulayan Arık, “Bu dönemde herkesin çok dikkatli olacağını düşünüyorum. Çocukların bazıları kurallara alışmakta zorlanabilir ama çocukların kurallara uyma konusunda yetişkinlerden daha iyi olduğunu düşünüyorum” dedi.

Haberin video kaydını buradan izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Yeni Krizlere Dayanıklı Okul Ortamları Nasıl Kurulur?

Şu anda en önemli sorumluluğun Covid-19 salgınının hatırlattıklarını ve öğrettiklerini yorumlayarak gelecek krizlere karşı daha esnek, kapsayıcı ve yere özgü okul ortamları geliştirmek olduğu çok açık. Yüksek Mimar Pınar Gökbayrak, yeni krizlere dayanıklı eğitim ortamlarının nasıl kurulabileceğini ERG Blog’a yazdı

Öğretmen Gözünden Öğrenme Kayıpları

COVID-19 salgını nedeniyle okulların kapatılmasının üzerinden bir yıldan fazla bir zaman geçti. Eğitimin çoğunlukla uzaktan devam ettiği bu süreçte, kısa süreli olsa da yüz yüze seyreltilmiş eğitim yapılan dönemler oldu. Öğretmen Ağı Değişim Elçisi Seval Binici, öğrencileriyle yüz yüze eğitim yaptığı dönemdeki izlenimlerini ERG Blog için kaleme aldı.

Aktif Okul Öğretmen Kılavuzu EBA’da!

Hareket ve spor alışkanlıklarını destekleyerek çocukların iyi olma haline katkıda bulunmayı amaçlayan Made to Play: Hareket Okulda projemiz kapsamında, okullarda ve/ya evlerde her branştan öğretmenin uygulayabileceği aktivitelerin yer aldığı Aktif Okul Öğretmen Kılavuzu’nu yayımladık. 

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.