Eğitim İzleme Raporu 2020’nin beşinci dosyası Öğrenciler ve Eğitime Erişim’i 25 Aralık 2020, Cuma günü saat 20.00’da ERG YouTube kanalında canlı yayımlayacağımız etkinlikle kamuoyuna sunuyoruz.


Dosyada göstergeler aracılığıyla eğitimin her kademesinde eğitime erişimin durumuna ve eğitime erişimde özel önlemlerle desteklenmesi gereken çocuklara ilişkin değerlendirmelere yer veriliyor. Salgın sürecinde uzaktan eğitime erişimde yaşanan sorunlar, sahada yürütülen çalışmalardan yararlanılarak ele alınıyor. Ayrıca eğitime erişimi artırmaya yönelik hedefler ve uygulamalar değerlendiriliyor.
ERG Araştırmacısı Umay Aktaş Salman’ın moderasyonuyla gerçekleşecek olan etkinlikte dosyanın yazarlarından İstanbul Bilgi Üniversitesi SEÇBİR Proje Uzmanı Melike Ergün raporun temel bulgularını sunacak. Salgın öncesinde ve sürecinde eğitime erişime ilişkin öne çıkan konular üst politika belgelerinden, güncel araştırmalardan ve verilerden yararlanılarak değerlendirilecek. Ergün’ün yanı sıra ÇOMÜ Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru Aktan Acar ve Eğitimci Dr. Ayşe Beyazova’nın da konuşmacı olarak yer alacağı panel bölümünde ise özellikle okul öncesi eğitimi ve mülteci çocukların eğitimini konuşacağız.
Etkinliği canlı olarak izlemek ve panele katılmak için ERG YouTube kanalına abone olarak bildirimlerinizi açmanızı tavsiye ederiz. Eğitim İzleme Raporu 2020’nin yayımlanan dosyalarını buradan inceleyebilirsiniz. Tüm etkinliklerimizi web sitemizdeki takvimden takip edebilirsiniz.]]>

İlginizi Çekebilecek İçerikler

📄 EİR 2021: Öğretmenler Yayımlandı

  2008 yılından bu yana her yıl yayımladığımız Eğitim İzleme Raporlarının dördüncü dosyası olan Öğretmenler, bugün ERG YouTube kanalında yayımlanan etkinlikle kamuoyuna sunuldu.

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.