Eğitim İzleme Raporu 2020: Eğitim Yönetişimi ve Finansmanı Yayımlandı

Eğitim İzleme Raporu 2020: Eğitim Yönetişimi ve Finansmanı Yayımlandı

Eğitim İzleme Raporu’nu (EİR), 2019 yılında olduğu gibi 2020’de de tüm yıla yayılan farklı dosyalar halinde yayımlıyoruz. Raporun ilk dosyası olan Eğitim Yönetişimi ve Finansmanı’nı 21 Temmuz 2020’de düzenlediğimiz etkinlikle paylaştık.

ERG YouTube kanalında canlı yayınla gerçekleştirdiğimiz etkinlik, ERG Yönetim Kurulu Başkanı Üstün Ergüder’in açış konuşmasıyla başladı. İçinde bulunduğumuz yıl, eğitim yönetişimi ve finansmanı alanında yaşanan gelişmeleri ele alan raporun sunumunu ise ERG Araştırmacısı Özgenur Korlu gerçekleştirdi. Raporda ele alınan konular arasında, On Birinci Kalkınma Planı ve MEB 2019-2023 Stratejik Planı, İstanbul, Manisa ve Elazığ’da yaşanan depremlerle birlikte gündeme gelen ihtiyaçlar ve çalışmalar, bazı özel öğretim kurumlarının karşılaştığı mali krizler, koronavirüsün eğitime etkileri ve eğitime ayrılan bütçe öne çıkıyor.

Rapor sunumunun ardından etkinlik, İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi Proje Koordinatörü Gözde Durmuş ve Yeşilçimen Kanuni Ortaokulu Matematik Öğretmeni H. Gözde Uysal’ın katılımıyla “Pandemi Sürecinde Çocuk Katılımı ve Haneler Arası İmkân Eşitsizlikleri” başlıklı panelle devam etti. 

Rapor sunumunu ve gerçekleşen paneli buradan izleyebilirsiniz.

Raporu incelemek için tıklayınız.

Etkinliklerimizden haberdar olmanız için ERG YouTube kanalımıza abone olmanızı tavsiye ederiz.

Eğitim İzleme Raporu 2020’nin İlk Dosyası Yayımlanıyor

Eğitim İzleme Raporu 2020’nin İlk Dosyası Yayımlanıyor

Farklı dosyalar halinde yayımladığımız Eğitim İzleme Raporlarının ilk dosyası Eğitim Yönetişimi ve Finansmanı’nı 21 Temmuz 2020 Salı günü (yarın) saat 20.00’da ERG YouTube kanalında canlı yayımlanacak etkinlikle kamuoyuna sunuyoruz.

Etkinlikte ERG Araştırmacısı Özgenur Korlu, 2019-20 eğitim-öğretim yılında eğitim yönetişimi ve finansmanı alanında yaşanan önemli gelişmelerin yer aldığı raporu sunacak. Rapor sunumunu, “Pandemi Sürecinde Çocuk Katılımı ve Haneler Arası İmkân Eşitsizlikleri” başlığında, İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi Proje Koordinatörü Gözde Durmuş ve Yeşilçimen Kanuni Ortaokulu Matematik Öğretmeni H. Gözde Uysal’ın katılımıyla gerçekleşecek panel takip edecek. Panelde raporun bulguları da tartışılacak.

Canlı yayımlanacak etkinliği kaçırmamak için ERG YouTube kanalına abone olmanızı ve bildirimlerinizi açmanızı tavsiye ederiz.

Eğitim İzleme Raporu 2020’nin İlk Dosyası 21 Temmuz’da Yayımlanacak

Eğitim İzleme Raporu 2020’nin İlk Dosyası 21 Temmuz’da Yayımlanacak

2008’den bu yana eğitim alanını izliyor, analizlerimizi Eğitim İzleme Raporları aracılığıyla paylaşıyoruz. 

Eğitim İzleme Raporu 2020’nin ilk dosyası olan Eğitim Yönetişimi ve Finansmanı, 21 Temmuz Salı günü saat 20.00’da ERG YouTube kanalında canlı yayımlanacak bir etkinlikle kamuoyuna sunulacak.

Etkinlik, 2019-20 eğitim-öğretim yılında eğitim yönetişimi ve finansmanı alanında yaşanan önemli gelişmelerin yer aldığı raporun sunumu ile başlayacak. Ardından, uzmanların konuk olacağı bir panel gerçekleşecek. Yayını kaçırmamak için ERG YouTube kanalına abone olmanızı ve bildirimlerinizi açmanızı tavsiye ederiz.

Eğitim İzleme Raporu 2019 | Eğitimin Yönetişimi ve Finansmanı

Eğitim İzleme Raporu 2019 | Eğitimin Yönetişimi ve Finansmanı

Eğitim İzleme Raporu 2019’u tüm yıla yayılan 5 ayrı dosya halinde yayımlayacağız. Raporun ilk dosyası olan “Eğitimin Yönetişimi ve Finansmanı”nı ise 16 Mayıs 2019’da düzenlediğimiz bir panelle kamuoyuyla paylaştık. 

ERG Eğitim Gözlemevi Koordinatörü Burcu Meltem Arık’ın açış konuşmasıyla başlayan panelde, ERG Araştırmacısı Özgenur Korlu raporu sundu. Rapor sunumunun ardından, Oya Özarslan (Uluslararası Şeffaflık Derneği Yönetim Kurulu Başkanı) ve Pınar Dağ (Veri Okuryazarlığı Derneği Başkanı), Türkiye’de eğitim politikası geliştirme ve uygulama süreçlerini şeffaflık ilkesi üzerinden değerlendirdi. Read More

Bir Arada Yaşamı ve Geleceği Kapsayıcı Eğitimle İnşa Etmek | Panele Davetlisiniz!

Bir Arada Yaşamı ve Geleceği Kapsayıcı Eğitimle İnşa Etmek | Panele Davetlisiniz!

Türkiye, 2018 itibarıyla, 3,6 milyonu Suriyeli olmak üzere yaklaşık 4 milyon mülteciye ev sahipliği yapıyor. Mülteci çocukların nitelikli eğitime erişiminin sağlanmasının önemi, bizleri, Türkiye’deki eğitim sisteminin bütün öğrenciler için nasıl daha kapsayıcı olabileceği konusunda düşünmeye teşvik ediyor. Read More

Global Shapers İstanbul Panelinde “Türkiye’de 4. Sanayi Devrimi” Tartışıldı

Global Shapers İstanbul Panelinde “Türkiye’de 4. Sanayi Devrimi” Tartışıldı

www.sabah.com.tr
Zorlu Holding ana sponsorluğunda Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşen Türkiye’de 4. Sanayi Devrimi paneli, iş dünyası, bakanlık, sivil toplum ve akademi dünyasından paydaşların katılımı ile gerçekleşti. 4. Sanayi Devrimi panelinde teknolojik dönüşümün birey ve toplum temelinde gelecek açısından önemine, eğitim politikalarında atılabilecek yeni adımlara, teknoloji kullanımı için gerekli eğitim ve sosyal altyapının sağlanabilmesi gibi önemli konulara değinildi. Read More