2008 yılından bu yana yayımladığımız Eğitim İzleme Raporlarının bu yılki üçüncü dosyası olan Öğrenciler ve Eğitime Erişimbugün YouTube kanalında yayımlanan etkinlikle kamuoyuna sunuldu.

Dosyada temel göstergeler ışığında, salgın koşullarında eğitime erişim ve öğrencilerin iyi olma hali, devamsızlık, sınıf tekrarı ve okul terki, eğitime erişimi için özel önlem gerektiren çocuklar ana başlıkları değerlendiriliyor; uzaktan eğitimin durumu ve ortaya çıkan sosyal ve duygusal ihtiyaçlar, çocuğun iyi olma hâlini önceliklendirilerek ele alınıyor.

Eğitim İzleme Raporu 2021: Öğrenciler ve Eğitime Erişim, ERG Araştırmacısı Umay Aktaş Salman’ın moderasyonunda gerçekleşen bir etkinlikle kamuoyuna açıklandı. Dosyanın yazarlarından Araştırma Asistanı Ezgi Tunca ve Araştırmacı Kayıhan Kesbiç’in raporun temel bulgularını paylaştığı bir sunumla başlayan etkinlik, Köy Okulları Değişim Ağı Kurucusu ve Genel Koordinatörü Mine Ekinci’nin katılımıyla gerçekleşen tartışma bölümüyle devam etti.

Dosyanın yönetici özetini web sayfamızda inceleyebilir, etkinliği ERG YouTube kanalında izleyebilirsiniz. Raporu, raporu destekleyen kaynakları ve ilgili diğer izleme raporlarımızı incelemek için burayı ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

📄 EİR 2021: Öğretmenler Yayımlandı

  2008 yılından bu yana her yıl yayımladığımız Eğitim İzleme Raporlarının dördüncü dosyası olan Öğretmenler, bugün ERG YouTube kanalında yayımlanan etkinlikle kamuoyuna sunuldu.

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.