Eğitim İzleme Raporu 2021: Öğrenciler ve Eğitime Erişim başlıklı dosyamızı 27 Ekim 2021 Çarşamba günü (bugün) saat 16.00’da çevrimiçi gerçekleşecek bir etkinlikle kamuoyuna sunuyoruz.

Eğitim alanında yaşanan önemli gelişmeleri ele aldığımız Eğitim İzleme Raporlarını dosyalar halinde hazırlıyor ve yılın farklı zamanlarında ek kaynaklarla destekleyerek yayımlıyoruz. Eğitim İzleme Raporu 2021’in üçüncü dosyasında, 2020-21 eğitim-öğretim yılında eğitim erişime ilişkin çeşitli göstergeleri ve gelişmeleri inceliyor, eğitime erişimde özel önlemlerle desteklenmesi gereken çocuklara ilişkin değerlendirmelere yer veriyoruz.

ERG Araştırmacısı Umay Aktaş Salman’ın moderasyonuyla gerçekleşecek etkinlikte dosyanın yazarlarından Araştırma Asistanı Ezgi Tunca ve Araştırmacı Kayıhan Kesbiç raporun temel bulgularını sunacak. Salgın sürecinde eğitime ve okulun sunduğu sosyal hizmetlere erişim çocuğun iyi olma hâli önceliklendirilerek incelenecek. Köy Okulları Değişim Ağı Kurucusu ve Genel Koordinatörü Mine Ekinci’nin katılımıyla gerçekleşecek olan tartışma bölümünde raporun öne çıkan bulguları değerlendirilecek.

Etkinliğe buraya tıklayarak hatırlatıcı oluşturabilir, buraya tıklayarak da takviminize ekleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

📄 EİR 2021: Öğretmenler Yayımlandı

  2008 yılından bu yana her yıl yayımladığımız Eğitim İzleme Raporlarının dördüncü dosyası olan Öğretmenler, bugün ERG YouTube kanalında yayımlanan etkinlikle kamuoyuna sunuldu.

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.