­čôä E─░R 2021: ├ľ─čretmenler Yay─▒mland─▒

­čôä E─░R 2021: ├ľ─čretmenler Yay─▒mland─▒

2008 yılından bu yana her yıl yayımladığımız Eğitim İzleme Raporlarının dördüncü dosyası olan Öğretmenlerbugün ERG YouTube kanalında yayımlanan etkinlikle kamuoyuna sunuldu.

Dosyada 2020-21 eğitim-öğretim yılına ilişkin temel göstergeler, araştırmalar, politika metinleri ele alınırken aynı zamanda öğretmenlerin yaşadıklarının ve ihtiyaçlarının daha görünür olmasına önem verildi. Öğretmenlerin bu dönemde kararlardan nasıl etkilendiklerine ve uygulamaları nasıl deneyimlediklerine dair anlatılarına dosyada geniş yer verildi. Salgında öğretmenlerin iyi olma hâllerini etkileyen süreçler, öğretmenlerin deneyimlerine yer verilerek anlatıldı.

ERG Politika Analisti Ekin Gamze Gencer’in moderasyonuyla gerçekleşen etkinlikte, dosyanın yazarlarından ERG Kıdemli Politika Analisti Yeliz Düşkün ve ERG Araştırmacısı Umay Aktaş Salman raporun temel bulgularını sundular. Sunumun ardından Özel Yeşilköy Ermeni İlkokulu Türkçe Öğretmeni Gökhan Atik’in katılımıyla gerçekleşen tartışma bölümünde, dosyada altı çizilen öğretmen özerkliğinin önemi ve salgın koşullardan nasıl etkilendiği, öğretmenin mesleki olarak güçlenmesi, meslektaşlar arası işbirliği ve öğretmenin iyi olma hâli gibi konular ele alındı.

Dosyanın yönetici özetini web sayfamızdan inceleyebilir, etkinliği ERG YouTube kanalından izleyebilirsiniz. Raporu, raporu destekleyen kaynakları ve ilgili diğer izleme raporlarımızı incelemek için burayı ziyaret edebilirsiniz.