Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nı Sonbahara Taşıyoruz!

 

Yeni eğitim-öğretim yılına iyi örneklerle ve birlikteliğimizden güç alarak başlamak için Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nı sonbahara taşıyoruz.


Eğitimin koşulları, yöntemleri, araçları, değişiyor. Bu değişimle birlikte yenilenen ihtiyaçlar, çeşitlenen sorunlar, doğan eşitsizlikler için aradığımız çözümlerin, öğretmenlerle, öğretmenlerin yaratıcılığıyla mümkün olduğuna inanıyoruz. 

Bu yıl uzaktan eğitim, hibrit okul planlaması gibi yaşamımıza hızla giren kavramları tartışır ve bu modellere uyum sağlamaya çalışırken, bir arada üretmeye devam ettik. Koşullar ne olursa olsun eğitimde iyi örnekleri yaygınlaştırmaya çalıştık. Mevcut koşullar ve edindiğimiz yeni deneyimler ışığında 18. İÖK de dönüşümden etkileniyor. Her yıl ilkbaharda bizi bir araya getiren İÖK’ü 2021’de, yeni bir tasarımla, sonbaharda gerçekleştireceğiz. Mart 2020’den bu yana “yeni ihtimalleri” konuştuğumuz bu süreci; önümüzdeki eğitim-öğretim yılına girerken iyi örnekleri konuşarak ve yeniden buluşarak tamamlamak istiyoruz. 

Yer ve koşullar ne olursa olsun öğretmenlerin çabasına ve iyi örneklerin varlığına inanıyor, 18. İÖK’teki yeniliklerin ilham, öğrenme ve paylaşım alanlarımızı çoğaltmasını, hepimizin iyi olma haline katkıda bulunmasını diliyoruz.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

19. İÖK Buluşmaları’na Davetlisiniz 🍀

19. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’na (İÖK) başvurular başladı. Başvuruya dair tüm detayları konuşmak, sorularınızı yanıtlamak ve süreçte size destek olmak için bir ay boyunca her çarşamba Zoom üzerinden yapılacak çevrimiçi buluşmalarda bir araya geliyoruz.

Eğitimde İyi Örnekler’den Haberlerimiz Var!

Geçtiğimiz haziran ayında, iyi örnekleri, Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nın ötesine ve farklı platformlara taşıyacağımız, tüm yıla yayılan yeni bir yol haritası planladığımızı duyurmuş, 19. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’na kadar birçok planımız olduğundan bahsetmiştik. Yeni eğitim-öğretim yılıyla birlikte Eğitimde İyi Örnekler’in yeni yolculuğu da başlıyor.