2019’da eğitim alanında yaşanan önemli gelişmeleri ele aldığımız Eğitim İzleme Raporu (EİR)  2019’u, eğitim politikalarını izleme süreçlerine daha etkin katkı sağlamak amacıyla yıl içinde farklı zamanlarda 5 ayrı dosya olarak paylaşıyoruz. EİR 2019’un dördüncü dosyası olan Öğretmenler’i 27 Kasım 2019 Çarşamba günü saat 10.00’da gerçekleşecek bir panel eşliğinde kamuoyuna sunuyoruz.  Politika Analisti Yeliz Düşkün’ün (ERG) kolaylaştırıcılığında gerçekleşecek panelde, Sayın Dr. Özlem Mecit (İstanbul Enka Okulları) ve Sayın Ebru Kılıç Arguç (Gülbağ Selim Sırrı Tarcan İlkokulu) konuşmacı olarak yer alacaklar. Raporun bulguları kapsayıcı öğretim deneyimleri çerçevesinde tartışılacak.  Panele katılım için kaydolmak gerekmektedir ve katılım kontenjan ile sınırlıdır. Kaydolmak için tıklayınız. Çalışmalarımızda kullanılan terimleri ve anlamlarını ERG Sözlük‘te derledik. Raporu destekleyen ERG Sözlük’e buradan ulaşabilirsiniz. Eğitim İzleme Raporu 2019’un ilk üç dosyasına buradan ulaşabilirsiniz.  ]]>

İlginizi Çekebilecek İçerikler

📄 EİR 2021: Öğretmenler Yayımlandı

  2008 yılından bu yana her yıl yayımladığımız Eğitim İzleme Raporlarının dördüncü dosyası olan Öğretmenler, bugün ERG YouTube kanalında yayımlanan etkinlikle kamuoyuna sunuldu.

Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nı Sonbahara Taşıyoruz!

Eğitimin koşulları, yöntemleri, araçları, değişiyor. Bu değişimle birlikte yenilenen ihtiyaçlar, çeşitlenen sorunlar, doğan eşitsizlikler için aradığımız çözümlerin, öğretmenlerle, öğretmenlerin yaratıcılığıyla mümkün olduğuna inanıyoruz. 

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.