Eğitim İzleme Raporu 2020: Eğitimin Çıktıları’nı 17 Mart 2021, Çarşamba günü ERG YouTube kanalında canlı yayımlanan etkinlikle kamuoyuyla paylaştık. Raporda, ulusal ve uluslararası değerlendirmelerin akademik başarı ve çocuğun iyi olma hali açısından sonuçları ve COVID-19 salgınının eğitimin çıktılarına etkisine odaklanıyoruz.

ERG Araştırmacısı Umay Aktaş Salman’ın moderasyonuyla gerçekleşen canlı etkinliğin açış konuşmasını ERG Direktörü Işık Tüzün yaptı. Tüzün’ün açış konuşmasının ardından dosyanın yazarlarından ERG Araştırmacısı Özgenur Korlu raporun temel bulgularını sundu. Rapor sunumunu ise Korlu’nun yanı sıra Doç. Dr. Zelha Tunç Pekkan ve Dr. Ömer Kutlu’nun da konuşmacı olarak yer aldığı tartışma bölümü takip etti. Bu bölümde, matematik öğretimine ilişkin ihtiyaç ve çözümler ile ölçme ve değerlendirmenin önemi ve yararları konuşuldu.

Eğitim İzleme Raporu 2020: Eğitimin Çıktıları’nı okumak, raporu destekleyen kaynaklara ve etkinliğin detaylarına ulaşmak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Tüm izleme raporlarımızı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.