­čôä E─░R 2021ÔÇÖin ─░lk Dosyas─▒ E─čitim Y├Âneti┼čimi ve Finansman─▒ Yay─▒mland─▒

­čôä E─░R 2021ÔÇÖin ─░lk Dosyas─▒ E─čitim Y├Âneti┼čimi ve Finansman─▒ Yay─▒mland─▒

Eğitim İzleme Raporu 2021’in ilk dosyası olan Eğitim Yönetişimi ve Finansmanı’nı 9 Haziran 2021, Çarşamba günü (dün) saat 16.00’da ERG YouTube kanalında gerçekleşen çevrimiçi etkinlikle kamuoyuna sunduk.

2020-21, salgın koşulları altında tamamlanan ilk eğitim-öğretim yılı olacak. Dosyada salgınla birlikte gündeme gelen acil ihtiyaçlar ile üst politika belgelerinde yer alan hedefler arasındaki ilişkinin önemine dikkat çekiliyor ve salgın döneminde ortaya çıkan belirsizlik nedeniyle artan paydaşlar arası güven ihtiyacı inceleniyor. Ayrıca, maliyet-etkililik analizi çerçevesinde eğitime ayrılan kaynakların nasıl daha etkili, hakkaniyetli ve kapsayıcı kullanılabileceği, salgın koşullarının ortaya çıkardığı acil ihtiyaçlar da göz önünde bulundurularak tartışılıyor.

Eğitim İzleme Raporu 2021: Eğitim Yönetişimi ve Finansmanı dosyasının sunulduğu etkinliği ERG YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

Dosyayı okumak, raporu destekleyen kaynaklara ve etkinliğin detaylarına ulaşmak için buraya, tüm izleme raporlarımızı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.