Ders zili çaldı! Bizim Çantamız Hazır

ERG Ekibi
 
ERG ekibi olarak bizler de tatilden döndük. ERG’de ders zili çalmasa da, okula dönüş, eğitimin bütün paydaşları gibi bizleri de çok heyecanlandırıyor. Öğrenciler çantalarını hazırlarken bizler de araştırma, savunu ve eğitim çalışmalarımıza Eylül ayında hız kazandırdık.

 

Yaptığımız son ekip toplantısında eğitim sistemine dair öncelikli sorun alanlarını ve bizlerin bu alanlarda neler yapabileceğini tartıştık ve kolları sıvadık.

İlk iş olarak milletvekillerine yönelik bir dosya hazırladık. Dosyada eğitim sistemimizin öncelikli sorun alanları ve bu sorun alanlarına ilişkin ayrıntılı veriler içeren infografikler bulunuyor. Dosyaya ayrıca her il için özel olarak hazırladığımız eğitim göstergeleri kartlarını da ekledik.

Eğitim sistemimizin kilit aktörlerinden olduğuna inandığımız öğretmenlere yönelik karşılıklı öğrenme odaklı eğitim çalışmalarımızı seminer dönemlerinde Antalya, Isparta, Samsun, Çanakkale ve Tekirdağ’da gerçekleştirdiğimiz yerel çalıştaylarla sürdürdük.

Bunlarla birlikte meslek eğitimi, eğitimde ve eğitimle toplumsal cinsiyet eşitliği, kaynaştırma eğitimi, erken çocukluk eğitimi, eğitim finansmanı, ilköğretim ve ortaöğretime erişim vb. alanlarda yürüttüğümüz araştırmalarımızla eğitim politikalarının gelişmesi için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizim çantamızda bakın neler var:

                                                                                

                                                 

(İkonlara tıklayarak geçmiş çalışmalarımıza ulaşabilirsiniz.)

Eğitimde kalitenin ön planda olduğu ve her çocuğun eğitim hakkından eşit olarak yararlandığı güzel bir yıl geçirmeniz dileğiyle,

İlginizi Çekebilecek İçerikler