Yaratıcı Özgüven Festivali’ne Davetlisiniz!

Her şarkısını ezbere bildiğiniz o çok sevdiğiniz sanatçı, sesinin güzel olmadığı gerekçesiyle okul korosuna girememişti.

Yaptıklarıyla herkese ilham olan arkadaşınız, bir zamanlar fikirleri yeterince yaratıcı değil diye ciddiye alınmamıştı.

Hayatınızda yeni ufuklar açan öğretmeniniz, kim bilir kaç kez “İcat çıkarma şimdi” diyenlerle karşılaştı. 

Ya onlar “Ne Bu Özgüven?” diyenleri dinleyip, denemekten vazgeçseydi? O zaman farklı bakış açılarıyla tanışamaz, hatalarımızdan öğrenemezdik. Tam düştüm derken yaratıcılığın gücüyle yeniden ayağa kalkamaz, karşılaştığımız kalıplara uymaya çalışırdık. Ve dünyada hiçbir şey değişmezdi. 

Yaratıcılık, bir cesaret işi. Bize “yapamazsın” diyen başkalarına kulak asmama, gözümüz korksa da ufukta sınır aramama, izlemek istediğimiz yolu çizebileceğimize dair kendimize güven duyma cesareti. 

Yaratıcı Özgüven Festivali, her gün karşılaştığı problemlere yaratıcı çözümler geliştiren öğretmenlerin cesaretinden alınan ilhamla ve güçle Öğretmen Ağı tarafından düzenleniyor. 13-14 Mayıs 2022 tarihlerinde Öğretmen Ağı YouTube kanalında dijital, 15 Mayıs 2022 Pazar günü ise İstanbul’daki Zorlu PSM Sky Lounge’da yüz yüze olarak gerçekleşecek olan Festival, bu yıl #NeBuÖzgüven temasıyla; Mehmet Zorlu Vakfı ile Canva for Education’ın ana partnerliğinde ve Eğlenceli Bilim’in desteğiyle gerçekleşiyor. Hata Ödülleri’nde en renkli hata sahipleri ile buluşacak ödüller ile festivalin dijital ve yüz yüze programı için hazırlanan sürprizler; TOYİ, İdefix, Twinkl Türkiye, Can Yayınları, Yapı Kredi Yayınları’nın katkılarıyla Festival katılımcıları ile buluşuyor.

Öğretmen Ağı, Festival yaratıcılığıyla cesaretini buluşturarak değişim yaratabileceğine inanan herkesi #NeBuÖzgüven diyenlere kulak asmayarak yaratmaya, üretmeye ve paylaşmaya çağırıyor. 

Festival ile ilgili ayrıntılı bilgi almak, Festival sürprizlerinden haberdar olmak için e-bültenlere abone olmak ve Festival’in 15 Mayıs 2022 Pazar günü İstanbul’daki Zorlu PSM Sky Lounge’da yüz yüze olarak gerçekleşecek ayağına katılmak için yerinizi ayırtmak isterseniz www.yaraticiozguvenfestivali.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Öğretmenler Herkesi Eğitimi Yeniden Düşünmeye Çağırıyor

Öğretmen Ağı, öğretmenlerin dillendirdiği ihtiyaçlardan ve koşulların eğitimi geri dönülemez biçimde değiştirdiğinden yola çıkarak, değişken koşulların ardındaki yeni imkânları birlikte düşüneceğimiz “Bağlantılar” isimli bir çevrimiçi panel serisine başladı.

Merakı Merak Edince Neler Oldu?

2019’da, 16. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nın teması “Merak Edenler”di. Eğitimde merakı işleme fikri ortaya çıktığından bu yana duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlediklerimiz ise bizim için merak etmeyi konferans teması olmanın ötesine taşıdı. Merakı merak ederek geçirdiğimiz bu yılda, merakın kültürümüzde kendine pek yer bulamadığını gördük. Hatta,

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.