Beslenme, Öğrenme ve Çocuk Üzerinden “Bir Arada”ydık

Beslenme, Öğrenme ve Çocuk Üzerinden “Bir Arada”ydık

2019 yılında Friedrich Naumann Vakfı tarafından desteklenen Bir Arada etkinlik serimizin üçüncüsünü “Beslenme, Öğrenme ve Çocuk” temasıyla, 21 Ağustos’ta İstanbul’da gerçekleştirdik. İstanbul Salt Galata’daki etkinlikte akademisyen, uzman, öğretmen ve bir lise öğrencisi konuğumuzla beslenme ve öğrenme ilişkisini tartıştık.

İstanbul ENKA Okulları Ortaokul Müdürü ve İcra Kurulu Üyesi Dr. Özlem Mecit kolaylaştırıcılığında gerçekleşen etkinliğimizde, konuşmacılardan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Özgün Başaran Kaya sağlıklı beslenme ve aile ilişkisi konusuna değinirken, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükrü Hatun ebeveynlerin çocuk beslenmesindeki öğrenme ilişkisine dair kaygılarına değindi. Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi öğrencisi Selen Yerli ise lisesinde kendisinde ve etrafındaki arkadaşlarında gördüğü beslenme alışkanlıklarını ve okulun bu yeme alışkanlıklarının şekillenmesinde nasıl bir etkisi olduğunu deneyimleriyle aktararak etkinliğimize farklı bir bakış açısı sundu.

Çocukla etkileşimde olan her konuyu eğitimle bir araya getirmeyi ve eğitime dair farklı gözler geliştirmeyi amaçladığımız Bir Arada etkinliklerimize sene içinde farklı konularla devam edeceğiz.