Eğitim Reformu Girişimi’nden 15. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı

 15. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı 6-7 Nisan tarihinde Sabancı Üniversitesi Tuzla Yerleşkesi’nde gerçekleşecek.  Eğitim Reformu Girişimi (ERG), 15 yıldır Sabancı Vakfı ve Sabancı Üniversitesi’nin desteğiyle düzenlediği Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nın 15.sini 6-7 Nisan 2018’de gerçekleştiriyor.
 
 ERG, eğitim sisteminin eksik ve aksayan yönlerine rağmen eğitimde iyi örneklerin yer ve koşullar ne olursa olsun var olduğuna inanıyor. Bunun için, eleştirmenin bir adım ötesine geçerek çözüm üretme ve eğitim sistemini geliştirme hedefiyle düzenlediği Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nı 6 Nisan’da Sabancı Center ve 7 Nisan’da Sabancı Üniversitesi Tuzla Yerleşkesi’nde gerçekleştiriyor.
ERG, okullarda bizzat deneyimlenen eğitimin, herhangi bir fiziksel ortamdan çok daha büyük bir evren ve her şeyle bir araya gelebilecek kadar dinamik olduğuna inanıyor. Bu fikirden yola çıkarak, Eğitimde İyi Örnekler Konferansı 2018’in temasını “Eğitim, Yaşam İçin… ” olarak belirlendi. Detaylı bilgi için tıklayın.
]]>