CNNTürk: Eğitim Reformu Girişimi, eğitim izleme raporunu açıkladı

Eğitim Reformu Girişimi’nin 27 Kasım’da Karaköy Minerva Han’da düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna sunduğu Eğitim İzleme Raporu 2017-18’in CNNTürk’te yer alan basın yansıması aşağıdadır. Haberin aslı için tıklayınız.

Eğitim Reformu Girişimi, 2017 – 2018 eğitim izleme raporunu açıkladı. Rapora göre, 2023 eğitim vizyon belgesinde kapsayıcılık katılımcılık gibi konularda eksiklikler var. Eğitim Reformu Girişimi, “Öğretmen açığı fazla, anaokulunda okullaşma oranı ise yükseliyor” diyor. Öneri ise, fırsat eşitliği için anaokulunun en az bir yıl ücretsiz olması. CNN TÜRK muhabiri Pınar Çıtak Koygun’un haberi.

Eğitim Reformu Girişimi Direktörü Batuhan Aydagül, “MEB’nin bazı uygulamalada da umut vaat ediyor. Bunun başında şeffaf iletişimden bahsedebiliriz. Örneğin LGS sorularının paylaşılması. Sosyal medyada paylaşılan sınavın tarihine içeriğine ilişkin bilgiler çocukların ihtiyacı olan bilgiler. Özel eğitim kurumlarına verilen teşviğin kademeli olarak ortadan kaldırılması Türkiye’deki sosyal adaletin tesisinde etkili olacaktır. Üçüncüsü de mesleki ve teknik eğitim işbirliği belgede önemli bir yer tutuyordu. Önemli işbirliği anlaşmalarının imzalandığını medyadan izliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.    ]]>