Özgenur Korlu

Özgenur Korlu

ERG Araştırmacısı

12 yıllık zorunlu eğitimi 11 farklı okulda tamamladı. Hiçbiri birbirine benzemeyen bu okullar sayesinde çok erken yaşta eğitimdeki eşitsizliğin farklı boyutlarını gördü, çok kızdı. Sınav sistemleri hep onun sınava gireceği sene değişti. 2010 yılında Felsefe bölümünü kazanarak girdiği Boğaziçi Üniversitesi’nden 2016 yılında Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ile İktisat bölümlerinden iki diploma ile mezun oldu. Üniversite eğitimi sırasında, siyaset bilimi hocaları tarafından fazla iktisatçı, iktisat hocaları tarafından ise fazla siyaset bilimci bulundu. Bu iki alanı yine Boğaziçi Üniversitesi’nde yaptığı sosyal politika yüksek lisansı ile buluşturdu.

Özgenur, zaman zaman yavaşlayıp hayatı ve kendini sorgulamayı sever. Bu sorgulamalar onu önce çeşitli mecralar için felsefe, politika, sinema ve tiyatro üzerine yazılar yazmaya, sonra da eğitim üzerine düşünmeye itti. Bu düşüncelerle yolu Nisan 2018’de ERG ile kesişti.

Kendi deyimiyle “datayla oynamayı”, bilgisayar programlarını kurcalayıp öğrenmeyi, Shakespeare’i, Marx’ı, 1980 sonrası Amerikan sinemasını, kara mizahı, topluluk önünde konuşmayı ve o konuşma sırasında duyduğu heyecanı, dert edindiği meseleler için yazmayı ve ailesini çok seviyor. Eğitimin, çocukları içine doğdukları koşullardan kurtarıp özgürleştirecek tek yol olduğunda ısrar ediyor. Bir gün “Shakespeare ve Politika” atölyeleri düzenleyecek, yazdığı denemeleri bir kitapta toplayacak.

Telefon: 0 212 292 5044 - 1503
Email: ozgenurkorlu@sabanciuniv.edu
Adres: Bankalar Cad. No 2 Karaköy Minerva Han Kat 5 34425 Karaköy - İstanbul

ERG Ekibi

Umay Aktaş Salman

Umay Aktaş Salman

ERG Araştırmacısı
İpek Dübüş

İpek Dübüş

İdari İşler Yöneticisi
Özge Karakaya

Özge Karakaya

İletişim Koordinatörü
İrem Doğan

İrem Doğan

İletişim Asistanı
tr Turkish
X