Saklı Kalan Başarılar’a 3 Ödül🎉

Saklı Kalan Başarılar’a 3 Ödül🎉

Eğitim sistemimizdeki mevcut ölçme değerlendirme sistemleri, çoğu zaman bizi kazananlar ve kaybedenler diye ikiye ayırıyor. Oysa ezberlenmiş bilgilerin, öğretilmiş konuların, kazanmanın ve kaybetmenin ötesinde bambaşka renkler, hikâyeler ve deneyimler var. Her bireyin içinde farklı bir potansiyel var. Biz gerçek başarının, bu potansiyeli ortaya çıkarmak olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, 2020’de gerçekleşen 17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nın temasını Saklı Kalan Başarılar olarak belirlemiştik.

2004 yılından bu yana her yıl Sabancı Vakfı ve Sabancı Üniversitesi’nin desteğiyle gerçekleşen Eğitimde İyi Örnekler Konferansı, öğretmenlerin geliştirdikleri iyi örnekleri görünür kılmayı, iyi örnekler aracılığıyla eğitim sistemimizi geliştirecek çözümler üretmeyi hedefliyor. Konferans 2020 yılında, salgın karşısında alınan önlemler nedeniyle dijital ortamda düzenlendi. Türkiye’nin dört bir yanından, öğretmenlerin çabası ve yaratıcılığıyla ortaya çıkmış iyi uygulamaları ağırlayan konferansta, açış oturumunun yanı sıra farklı disiplinlerden uzmanlar tarafından yürütülen 5 atölye çalışması, 83 eğitimde iyi örnek sözlü ve poster sunumları, 4 başarı buluşması ve 2 animasyon filmi yer aldı. 

Saklı Kalan Başarılar’ı konuştuğumuz konferans boyunca yaygınlaştırdığımız tüm uygulamalar, buluşmalar ve başarıyı sorgulayan içeriklerimiz ile MediaCat Felis Ödülleri ve Kristal Elma Ödülleri’nden toplam üç ödül kazandık. Kampanyamız MediaCat Felis Ödülleri’nde Entegre Kampanyalar Başarı Ödülü, Kristal Elma Ödülleri’nde Tasarımda Mükemmellik kategorisinde kristal ödül ve Sosyal Sorumluluk İletişimi – Kar Amacı Gütmeyen kategorisinde bronz ödüle layık görüldü. 

17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nda saklı kalan başarıları bizimle birlikte keşfeden herkese teşekkür ederiz.