“Okulda Yaşam” Üzerinden “Bir Arada”ydık!

“Okulda Yaşam” Üzerinden “Bir Arada”ydık!

2019 yılında Friedrich Naumann Vakfı tarafından desteklenen Bir Arada etkinlik serimizin bu yıl son etkinliğini “Okulda Yaşam” temasıyla, 30 Ekim’de Edirne Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirdik. Etkinlikte akademisyen, uzman, ve bir ortaokul öğrencisi konuğumuzla okulda yaşam ve çocuk katılımı üzerine tartıştık.

ERG Araştırmacısı Umay Aktaş kolaylaştırıcılığında gerçekleşen etkinliğimizde, konuşmacılardan Ashoka Türkiye Çocuklar için Ashoka Program Direktörü Melda Akbaş okulun çocuk için öncelikli öğretim alanı olması üzerinden çocuk katılımı ve çocuk katılımının okullarda nasıl gerçekleştiğine değinirken, Koç Okulu
Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Günel okulu nasıl değerlendirdiğimiz ve çocuğun iyi olma hali ile yetişkin iyi olma halinin ilişkisine değindi. Ticaret Borsası İlkokulu Öğretmeni Serpil Şengül, okulda yaşamı okulun paydaşlarından bir öğretmen gözüyle değerlendirdi. Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu Öğrencisi Nesli Bilge Boz ise okulu öğrenci olarak nasıl değerlendirdiğini, okuldaki haklarını, özgürce yapabildikleri ve yapamadıklarını okuldaki sosyal yaşantısı üzerinden kendi deneyimleriyle aktararak etkinliğimize farklı bir bakış açısı sundu.