Karşılaşmalar serisinin konuğu IBM Müşteri Teknik Danışmanı, IBM Teknik Profesyonel Lideri ve IBM Türk Teknoloji Akademisi üyesi Kıvanç Uslu olacak. “Teknoloji Trendleri” temalı konuşmada bulut teknolojileri, bilişsel zeka, nesnelerin interneti, siber güvenlik gibi teknolojide yaşanan son gelişmeleri ve yakın gelecekte teknolojide yaşanan olası diğer dönüşümler üzerine yapacağı deneyim ve bilgi paylaşımı sonrasında soru ve cevap kısmında katılımcıların da dahil olacağı bir bölümün ardından sona erecek. Seminer, akıllı nesneler, akılllı uygulamalar, sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik, yapay zeka gibi konulara ilgi duyan, fikir edinmek ve deneyimlerini paylaşmak isteyen herkesin katılımına açıktır. Etkinlik herkese açık ve ücretsiz olacaktır.


Kıvanç Uslu Hakkında: 1992 yılında ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun olan Kıvanç Uslu’nun 25 yılı aşkın IT sektörü deneyimi vardır. İş yaşamına IBM çözüm ortağında başlamış, sonrasında kendi şirketinde çalıştıktan sonra, 1999 yılında IBM’e Bilgi Teknolojileri Uzmanı olarak katılmıştır. 2003 yılında Bilgi Teknolojileri Mimarı görevini üstlenmiştir. 2008 yılında IBM Texas Yazılım laboratuvarı’nda Kıdemli Bilgi Teknolojileri Mimari olarak IBM yazılımlarının çözüm için entegrasyonunda ve gerekli araçların oluşturulması projesinde görevlendirmiştir. Daha sonra 2010 yılında IBM Türk’e Yazılım Satış/Servis Teknik Müdür ve IBM Ülke Teknoloji Lideri(CTO) görevleriyle geri dönmüş ve halen Müşteri Teknik Danışmanı ve IBM Teknik Profesyonel lideri olarak çalışmaktadır. Kıvanç Uslu, IBM ve Open Group Distinguished Certified IT Architect sertifikasyonlarına sahiptir. Türkiye’deki tek IBM Teknoloji Akademisi üyesidir. Kendisi bir çok üniversitede seminerler vermiş, konferanslara konuşmacı olarak katılmıştır, ayrıca yurtiçinde ve yurtdışında yayınlanmış makaleleri vardır.]]>

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Yaratıcı Özgüven Festivali’ne Davetlisiniz!

Her şarkısını ezbere bildiğiniz o çok sevdiğiniz sanatçı, sesinin güzel olmadığı gerekçesiyle okul korosuna girememişti. Yaptıklarıyla herkese ilham olan arkadaşınız, bir zamanlar fikirleri yeterince yaratıcı değil diye ciddiye alınmamıştı. Hayatınızda yeni ufuklar açan öğretmeniniz, kim bilir kaç kez “İcat çıkarma şimdi” diyenlerle karşılaştı. Ya onlar

Öğretmenler Herkesi Eğitimi Yeniden Düşünmeye Çağırıyor

Öğretmen Ağı, öğretmenlerin dillendirdiği ihtiyaçlardan ve koşulların eğitimi geri dönülemez biçimde değiştirdiğinden yola çıkarak, değişken koşulların ardındaki yeni imkânları birlikte düşüneceğimiz “Bağlantılar” isimli bir çevrimiçi panel serisine başladı.

Eğitim İzleme Raporu 2020: Öğretmenler Yayımlandı

Yıl içinde farklı dosyalar halinde yayımladığımız Eğitim İzleme Raporları‘nın dördüncü dosyası Öğretmenler’i 24 Kasım 2020, Salı günü (dün) ERG YouTube kanalında canlı yayımlanan etkinlikle kamuoyuna sunduk.

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.