Bizim için öğrenmek, merak etmekle başlıyor. Dilimizde ise merakla ilgili söylenmiş olumlu tek bir atasözü yok. Merak, dilimizde olmadığı için hayatımızda da yok. Bu yüzden 16. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nın teması “Merak Edenler”. Yaşamı bir okul gibi gören, merakı yeşertmek ve canlı tutmak için çabalayan tüm merak edenleri, merak etmenin önemine dair bir kültür mirası yaratmaya davet ediyoruz. 

merakedenler.org’a girip atasözünüzü yazın. Çocukların, gençlerin ve tüm toplumun faydalanacağı “Merak Atasözleri” kitabını birlikte yazalım.

“Merak insanın kanatlarıdır.” “Merak insana dağları aştırır.” Siz de söyleyin! Toplumda merak duygusunu uyandıran nesil biz olalım.]]>

İlginizi Çekebilecek İçerikler

İyi Örnekler Her Yerde, Her Koşulda Güzel!

Yeni normalle birlikte yüz yüze gerçekleştirme fikrinden vazgeçtiğimiz 17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı (İÖK), bu sene dijital ortamda gerçekleşti. İçinden geçtiğimiz zor zamanlarda hem iyi örnekleri bir araya getirip yaygınlaştırmak hem de konferansı yeni bir formata evriltmek bizim için nasıl bir deneyimdi? 6 hafta süren konferansın arka planında neler oldu? Gelin, iyi örneklerle keşif yolculuğumuzdaki deneyimleri bizim ağzımızdan dinleyin.

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.