Medyascope: Uzaktan Eğitimin İlk İki Haftası Nasıl Geçti?

Medyascope: Uzaktan Eğitimin İlk İki Haftası Nasıl Geçti?

Medyascope yayınında, ERG Araştırmacısı Umay Aktaş Salman’ın koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında başlatılan uzaktan eğitim sürecinin ilk iki haftasının nasıl geçtiğine dair değerlendirmesine yer verdi. Salman’ın bu iki haftalık süreçle ilgili değerlendirmelerinin yanında uzaktan eğitimin öğrencileri, öğretmenleri ve velileri nasıl etkilediğine dair görüşleri de yer aldı.

Salman, ilk hafta dile getirilen eksikliklerin dikkate alındığını, ikinci hafta bazı düzenlemelerin yapıldığını ancak hala bazı eksiklikler olduğunu dile getirdi. Özel gereksinimli çocuklar için de değerlendirmelerde bulunan Salman, “İlk hafta özel gereksinimli çocuklar için bir içerik yoktu, 2. hafta Bilişsel Beceriler adı altında ders kondu. EBA Web sitesine de içerikler kondu ama her çocuk için eğitim değiştiği için eğitimlerin uygunluğu da çocuklara göre değişebilir” dedi. Ayrıca görme engelli çocuklar için sesli betimleme, işitme engelli çocuklar için de altyazı veya işaret dilinin eğitimlere eklenmediğini de dile getirdi.

ERG Araştırmacısı Umay Aktaş Salman’ın öğretmen, öğrenci ve velilerin uzaktan eğitim deneyimlerini paylaştığı yazıya buradan ulaşabilirsiniz.