Kaos GL Derneği, 25-26 Ekim tarihlerinde büyük bir Eğitim Forumu düzenleyecek. Eğitim-Sen ve Friedrich Ebert Vakfı’nın katkılarıyla yapılacak forumda, “Neo-liberal muhafazakar politikaların eğitim ortamına yansıması” tartışılacak. Forumda tartışılması önerilen diğer başlıklar ise şöyle: Eğitim taşeronlaşması ve piyasalaşması, dersane ve özel okullarda LGBT öğrencilerin ve öğretmenlerin sorunları.

Kasım ayında ise “Eğitimci eğitimi programı modül geliştirme eğitimi” düzenlenecek. 29-30 Kasım’da yapılacak eğitimde, daha önce Kaos GL Eğitim Çalışma Grubu’nun düzenlediği eğitimlere katılmış olma şartı olacak. Eğitimde bir uzman yetişkin eğitimini anlatacak. Bununyanında homofobi ayrımcılık konusunda Melek Göregenli, tıbbın eşcinselliğe bakışı konusunda Selçuk Candansayar, kavramlar ve cinselliğin tarihi konusunda Koray Başar konuşacak.
Kaos GL 2015 yılında yaz okulu programı da hazırlamayı düşünüyor. Yaz okulunda homofobi ve transfobi karşıtı öğretmen eğitimi yapılacak.
Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile birlikte gelişim ve öğretmen kitapları LGBTİ ve toplumsal cinsiyet perspektifinden taranacak. Marmara Üniversitesi, ODTÜ, Anadolu Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi eğitim kitaplarında LGBTİ kimliğinin nasıl kurulduğu incelenecek. Ayrıntılı bilgilere Kaos GL’nin web sitesinden ulaşabilirsiniz.
]]>

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.