17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı kapsamında gerçekleşen atölyelerin sonuncusu herkes için hareket başlığıyla gerçekleşti.


17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı boyunca her Çarşamba günü Zoom’da, farklı konuların ele alındığı atölyeler düzenledik. 5 Ağustos 2020, Çarşamba günü, 17. İÖK’ün son atölyesi, BoMoVu Proje Koordinatörü Burcu Ayan ile “Herkes İçin Hareket” başlığında gerçekleşti. Hareket etmenin takım olma, dayanışma, ötekini tanıma ve anlama, beden ile iletişim kurabilme gibi beceriler kazandırdığı, farklılıklarla bir arada kalabilmenin hayat becerilerimize katkısı büyük. Küçük stratejilerle hareket alanımızı nasıl genişletebiliriz, hareketi “herkes için” imkânlı hale nasıl getirebiliriz ve bundan nasıl yararlar sağlayabiliriz soruları üzerine çalışılan atölyede, eğitimcilerin bu konudaki rolleri de konuşuldu.

14 Ağustos’a kadar devam edecek konferans kapsamında eğitimde iyi örneklerin sözlü ve poster sunumlarını paylaşmaya ERG YouTube kanalı üzerinden devam edeceğiz. İçerikler hakkında detaylı bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Saklı Kalan Başarılar’a 3 Ödül🎉

Eğitim sistemimizdeki mevcut ölçme değerlendirme sistemleri, çoğu zaman bizi kazananlar ve kaybedenler diye ikiye ayırıyor. Oysa ezberlenmiş bilgilerin, öğretilmiş konuların, kazanmanın ve kaybetmenin ötesinde bambaşka renkler, hikâyeler ve deneyimler var. Her bireyin içinde farklı bir potansiyel var. Biz gerçek başarının, bu potansiyeli ortaya çıkarmak olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, 2020’de gerçekleşen 17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nın temasını Saklı Kalan Başarılar olarak belirlemiştik.

17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı Sona Erdi

Her yıl bahar aylarında Sabancı Üniversitesi’nde bir araya geldiğimiz Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nı (İÖK), bu yıl salgın nedeniyle dijital ortama taşıdık. Hızlı bir şekilde hayata geçirmek zorunda kaldığımız bu yeniliğe dair aldığımız olumlu tepkiler sayesinde bugün, ilk günlerde yaşadığımız tedirginlik yerini sevince bıraktı.

İyi Örnekler Her Yerde, Her Koşulda Güzel!

Yeni normalle birlikte yüz yüze gerçekleştirme fikrinden vazgeçtiğimiz 17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı (İÖK), bu sene dijital ortamda gerçekleşti. İçinden geçtiğimiz zor zamanlarda hem iyi örnekleri bir araya getirip yaygınlaştırmak hem de konferansı yeni bir formata evriltmek bizim için nasıl bir deneyimdi? 6 hafta süren konferansın arka planında neler oldu? Gelin, iyi örneklerle keşif yolculuğumuzdaki deneyimleri bizim ağzımızdan dinleyin.

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.