Geri Sayım Başladı!

Geri Sayım Başladı!

Merak Edenler için yaşamın kendisi bir okuldur!

Merak etmenin öğrenmeyle yakın ilişkisini gündeme taşıyacağımız, 23 ilden 75 iyi örnek sunumuna ev sahipliği yapan 16. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı 13 Nisan 2019 Cumartesi günü gerçekleşiyor.

Bu sene konferansta kimler mi var?

‘‘Merak Edenler Anlatıyor’’ bölümünde, ‘‘Merak, Yaratıcılık ve Anlam’’ oturumuyla Betül Bozkurt ve Tayfun Atay’ı, ‘‘Günümüz Sanatı: Merak Etmeyen Sanatçı Olur mu?’’ başlıklı oturumu ile Bager Akbay’ı, ‘‘Masallar, Merak ve Ortaya Çıkan Yeni Sorular’’ ile Nazlı Çevik Azazi’i konuşmacı olarak ağırlıyoruz. Ayrıca, “‘Merak Edenler’ Yetiştirmek İçin Ne Yapmalı?’’ sorusuna İrem Günhan Altıparmak ve İlhan İnan ile cevap bulabileceğiniz, “Eğitim Sisteminde Değişim Süreçleri ve Sonuçları”nı Işık Tüzün’den dinleyebileceğiniz ve merak ettiğiniz daha birçok konuyla ilgili oturumlara katılabileceğiniz bir konferans olacak. .

Ashoka Türkiye’nin ‘‘Bir Fark Yaratan Olmak’’ özel oturumu, Öğretmen Ağı’nın ‘‘Merakı Merak Edenler’’, ‘‘Sınırları Kaldırmak’’ ve daha birçok konuda gerçekleşecek oturumları, ‘‘Okul ikliminde Barış Yolları’’ başlığı ile Başka Bir Okul Mümkün (BBOM) ve ‘‘Dezavantajlı Çocuklarda Dil Gelişimini Desteklemek ve Çift Dillilik’’ başlığı ile Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) de özel oturumlarda merak edenlerle buluşacak.

Sunumlar, özel oturumlar, atölye ve yan etkinliklerle, birbirinden farklı birçok konuya değinilecek oturumlar için geri sayım başladı.

13 Nisan’da Sabancı Üniversitesi’nde buluşmak üzere!