Bir Arada | Zor Zamanlarda Öğretmen Olmak

Bir Arada | Zor Zamanlarda Öğretmen Olmak

Başlıyor! 20 May 2020
  ERG YouTube Kanalı
  09:00 PM - 10:00 PM
  This event is passed

  Bir Arada | Zor Zamanlarda Öğretmen Olmak

  Eğitim Reformu Girişimi (ERG) olarak eğitimi tartıştığımız platformların çeşitlenmesi, farklı eğitim aktörlerinin sesinin duyulur olması ve farklı disiplinlerden farklı uzmanların katkılarıyla beslenmesi gerektiğini düşünüyoruz.

  Çocuğu ilgilendiren her konuyu eğitimle bir araya getirme amacıyla düzenlediğimiz bir etkinlik serisi olarak “Bir Arada”larda alanında uzman konuşmacıları, eğitim ekosisteminde yer alıp bakış açılarını kamuoyunun yakından bilmediği, yenilikçi ve alternatif yaklaşımlar geliştiren katılımcıları ağırlıyor, herkesin bu konulara farklı bir gözle bakmasını amaçlıyoruz. Bu doğrultuda şimdiye kadar ilki Çocuk, Oyun ve Yaşam, ikincisi Okul ve Özgürlük, üçüncüsü Beslenme, Öğrenme ve Çocuk, dördüncüsü Ekran Çağında Eğitim, beşincisi Okulda Yaşam, altıncısı Zor Zamanlarda Eğitim ve sonuncusu Evde Hareket ve Oyunla Öğrenme başlığıyla olmak üzere yedi etkinlik gerçekleştirdik.

  İçinden geçmekte olduğumuz bu zor günlerde, Bir Arada buluşmalarına COVID-19 salgınını da dahil ederek ancak bununla sınırlı kalmayarak “Zor Zamanlarda Eğitim” alt başlığıyla devam ediyoruz.

  Bu etkinlikle öğretmenlerin eğitimin zor koşullarındaki deneyimlerini ve bu süreçteki deneyimlerden hareketle, olağanüstü koşulların öğretmenlik mesleğine etkisi, farklı koşullara göre adapte olan öğretmenlik rolü, kendi ihtiyacını belirleyip harekete geçen öğretmen kimliği ve öğretmenler arası meslektaş dayanışması tartışmaya açılacaktır. Etkinlik süresince, farklı deneyimleri konuşacak ve sahadan iyi örnekler üzerinden öğretmenin özne olma halini tartışmaya açacak ve aşağıdaki başlıklarda konuşacağız.

  • Öğretmenlerin zor zamanlarla başa çıkma becerileri (İyi örnekler ve stratejiler)
  • Öğretmenin Özne Olma hali / Burası Tamamen Bizim raporu
  • Meslektaş dayanışması ve sivil dayanışma

  Canlı yayını izlemek ve diğer yayınlardan haberdar olmak için YouTube kanalımıza buradan abone olabilirsiniz.

  Bir sonraki Bir Arada etkinliğimizde, 27 May Çarşamba günü saat 21.00’da “Evde Sanat ve Yaratıcılık” başlığında bir araya geleceğiz.