Bir Arada | Evde Hareket ve Oyunla Öğrenme

Bir Arada | Evde Hareket ve Oyunla Öğrenme

Başlıyor! 13 May 2020
  ERG YouTube Kanalı
  09:00 PM - 10:00 PM
  This event is passed

  Bir Arada | Evde Hareket ve Oyunla Öğrenme

  Eğitim Reformu Girişimi (ERG) olarak eğitimi tartıştığımız platformların çeşitlenmesi, farklı eğitim aktörlerinin sesinin duyulur olması ve farklı disiplinlerden farklı uzmanların katkılarıyla beslenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bir Arada etkinliklerimize ERG YouTube kanalında gerçekleşecek canlı yayınlarla devam ediyoruz!

  Çocuğa temas eden her konuyu eğitimle bir araya getirme amacıyla düzenlediğimiz bir etkinlik serisi olarak “Bir Arada”larda alanında uzman konuşmacıları, eğitim ekosisteminde yer alıp bakış açılarını kamuoyunun yakından bilmediği, yenilikçi ve alternatif yaklaşımlar geliştiren katılımcıları ağırlıyor, herkesin bu konulara farklı bir gözle bakmasını amaçlıyoruz. Bu doğrultuda şimdiye kadar ilki Çocuk, Oyun ve Yaşam, ikincisi Okul ve Özgürlük, üçüncüsü Beslenme, Öğrenme ve Çocuk, dördüncüsü Ekran Çağında Eğitim, beşincisi Okulda Yaşam ve sonuncusu Zor Zamanlarda Eğitim başlığıyla olmak üzere beş etkinlik gerçekleştirdik.

  İçinden geçmekte olduğumuz bu zor günlerde, Bir Arada buluşmalarına COVID-19 salgınını da dahil ederek ancak bununla sınırlı kalmayarak “Evde Hareket ve Oyunla Öğrenme” alt başlığıyla devam ediyoruz.

  Bu etkinlikle evde geçirmek zorunda olduğumuz bugünlerde evde çocuklarımızla geçirdiğimizi zamanı, çocukların hareket ve oyun ihtiyacını, bu kesişimleri ve yapılabilecekleri konuşmak, aşağıdaki sorulara yanıt aramak istiyoruz.

  • Çocukların ev koşullarında fiziksel hareket ihtiyacı nasıl yönetilebilir?
  • Oyuna dayalı hareket etkinlikleri konusunda öğretmen ve ailelere nasıl öneriler sunulabilir?
  • Olağanüstü koşullarda oyun iyi olma hali ve öğrenme açısından nasıl bir işlev görebilir?
  • Çocuklarla birlikte kurgulanabilecek oynanabilecek oyun ve hareket önerileri nelerdir?

  Canlı yayını izlemek ve diğer yayınlardan haberdar olmak için YouTube kanalımıza buradan abone olabilirsiniz.

  Bir sonraki Bir Arada etkinliğimizde, 20 May Çarşamba günü saat 21.00’da “Zor Zamanlarda Öğretmen Olmak” başlığında bir araya geleceğiz.