Bir Arada | Çocuk, Oyun ve Yaşam

Bir Arada | Çocuk, Oyun ve Yaşam

Başlıyor! 03 Oct 2018
  Cibali Mahallesi, Kadir Has Cd., 34083 Fatih/İstanbul, Türkiye
  05:00 PM - 07:00 PM
  This event is passed

  Bir Arada | Çocuk, Oyun ve Yaşam

  Eğitim, okulla sınırlanamayacak kadar büyük ve her şeyle yan yana gelebilecek kadar dinamik. Eğitim, yaşam için ve yaşamın içinde… Bu yüzden, eğitimi tartıştığımız platformların da çeşitlenmesi, farklı disiplinlerden farklı uzmanların katkılarıyla beslenmesi gerekiyor.

  Çocuğa temas eden her konuyu eğitimle bir araya getirme amacıyla düzenlediğimiz etkinlik serimizin adı artık “Bir Arada”! 3 Ekim 2018 Çarşamba günü saat 17.00-19.00 arasında Kadir Has Üniversitesi’nde çocuk, oyun ve yaşamı konuştuk.

  Oyun, çocuğun dili. Onların kendini ifade edebilmelerine, kendilerini ve dünyayı tanımalarına, merak ve yaratıcılıklarının güçlenmesine yardımcı olan hayatı deneyimleme yolu. Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’de de tanımlandığı gibi, oyun oynamak aynı zamanda barınma, beslenme, sağlık ve eğitim gibi çocuğun en temel haklarından biri. Peki, şehir koşulları, ebeveynler, okul ve öğretmenler çocukların bu hakkını ve ihtiyacını nasıl şekillendiriyor? Çocukların oyun hakkına ne kadar saygı duyuyor ve sahip çıkıyoruz? Bunun gibi pek çok soruyu, konuklarımız Gizem Kıygı (Kent ve Çocuk Şehircilik Girişimi Kurucu Direktörü), Dr. Yavuz Samur (Akademisyen) ve Sultan Edip’e (Öğretmen/Eğitim Teknologu) sorduk. ERG Araştırmacısı Umay Aktaş Salman kolaylaştırıcılığında gerçekleşecek etkinlikte çocuğu, şehir yaşamını ve oyunu tartıştık.

  Etkinlik Türkçe olarak 112 kişinin katılımıyla gerçekleşmiştir. Etkinliğin kaydına ulaşmak için tıklayınız.