Bir Arada | Beslenme, Öğrenme ve Çocuk

Bir Arada | Beslenme, Öğrenme ve Çocuk

Başlıyor! 21 Aug 2019
  Azapkapı, Bankalar Cd. No:11, 34420 Beyoğlu/İstanbul
  07:00 PM - 09:00 PM
  This event is passed

  Bir Arada | Beslenme, Öğrenme ve Çocuk

  Çocukla etkileşimde olan her konuyu eğitimle bir araya getiriyoruz!

  21 Ağustos 2019’da, İstanbul’da SALT Galata’da düzenlediğimiz Bir Arada etkinliğimizde, bu defa beslenme, öğrenme ve çocuk ilişkisini bir araya getirdik.

  Beslenmenin önemini, çocukların yaşam kalitesi ve öğrenmeye etkileriyle tartıştığımız ve Friedrich Naumann Vakfı tarafından desteklenen “Bir Arada: Beslenme, Öğrenme ve Çocuk” başlıklı etkinliğimizde,

  • Çocukların gelişiminde beslenmenin etkisi ve beslenmenin öğrenmeyle ilişkisi ne?’
  • Okul beslenmesi nasıl oluyor ve buradaki paydaşların etkisi nasıl?
  • Okulda öğretim dışında beslenme gibi yaşam hizmetlerinin öğrenmeye ve çocukların yaşam kalitesine etkisi ne? gibi pek çok soruya yanıt bulduk.

  İstanbul ENKA Okulları Ortaokul Müdürü ve İcra Kurulu Üyesi Dr. Özlem Mecit kolaylaştırıcılığında gerçekleşen etkinliğimizde, konuşmacılardan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Özgün Başaran Kaya sağlıklı beslenme ve aile ilişkisi konusuna değinirken, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükrü Hatun ebeveynlerin çocuk beslenmesindeki öğrenme ilişkisine dair kaygılarına değindi. Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi öğrencisi Selen Yerli ise lisesinde kendisinde ve etrafındaki arkadaşlarında gördüğü beslenme alışkanlıklarını ve okulun bu yeme alışkanlıklarının şekillenmesinde nasıl bir etkisi olduğunu deneyimleriyle aktararak etkinliğimize farklı bir bakış açısı sundu.

  “Bir Arada: Beslenme, Öğrenme ve Çocuk”  etkinlik kaydını buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

  Bir önceki Bir Arada etkinlik kaydını buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.