Veri Çağında İstatistik Eğitimi

Veri Çağında İstatistik Eğitimi

Dr. Engin Ader
Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de matematik öğretim programlarında istatistik alanına ve istatistiksel düşünmeye giderek artan bir vurgu var. Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Engin Ader, 1950’lerden bu yana matematik derslerindeki artan bu eğilimi ERG Blog için yazdı. Ader, “Müfredattaki bu vurgunun sınıflara ne şekilde yansıdığı incelenmeli. Eğitimin verimli olması için öğretim ortamları ve uygulamaları geliştirecek çalışmalara ihtiyaç duyuluyor” diyor.

Read More

Müfredat Taslağı Komisyonlarda

Müfredat Taslağı Komisyonlarda

Aydınlık, Şule PERİNÇEK
53 ders programı taslağına yönelik eleştiri ve öneri göndermek için süre doldu.Komisyonlar, iki hafta boyunca, gelen eleştiri ve önerileri değerlendirecek.Şubat sonunda zorunlu derslerin programları ilan edilecek.Eğitim Reformu Girişimi, sürenin yetersiz olduğunu açıkladı.

Read More

Müfredata İki Bakış

Müfredata İki Bakış

kamuajans.com
Müfredata İki Bakış KamuAjans.Com-Yeni müfredat taslağıyla ilgili kamuoyunun görüşünü bildirme süresi doldu. Görüş bildirenler arasında Eğitim Reformu Girişimi (ERG) ve Türk Eğitim Derneği (TED) de var. İki STK’nın da ortak görüşü, müfredatta bütünlüğün sağlanamadığı yönünde.

Atatürk’ten ‘Evrim’e; Yeni Eğitim Müfredatıyla Neler Değişecek, Uzmanlar Ne Diyor?

Atatürk’ten ‘Evrim’e; Yeni Eğitim Müfredatıyla Neler Değişecek, Uzmanlar Ne Diyor?

T24.com.tr
15 Temmuz darbe girişimi ilk kez 6’ncı sınıfta okutulan sosyal bilgiler dersinde yer alacak.
Uzun süredir üzerinde çalışılan eğitimde yeni müfredatını, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz dün açıkladı. Öneri ve eleştiriler için bir ay askıya çıkacak yeni müfredatta, içerikleri hafiflese de ders saatlerinin artırılması, darbelerin de okutulması ve 5’inci sınıflara yabancı dil hazırlığının eylülde başlaması gibi pek çok yenilik var…

Read More

Müfredat Sil Baştan

Müfredat Sil Baştan

Hürriyet
Uzun süredir üzerinde çalışılan eğitimde yeni müfredatı, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz dün açıkladı.Öneri ve eleştiriler için bir ay askıya çıkacak yeni müfredatta,içerikleri hafiflese de ders saatlerinin arttırılması,darbelerin de okutulması ve 5’inci sınıflara yabancı dil hazırlığının Eylül’de başlaması gibi pek çok yenilik var…

Read More