Vizyon Belgesi Neler Getiriyor ve Nasıl Güçlendirilebilir?

Vizyon Belgesi Neler Getiriyor ve Nasıl Güçlendirilebilir?

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanan Güçlü Yarınlar İçin 2023 Eğitim Vizyonu belgesi 22 Ekim 2018’de açıklandı. Eğitim Reformu Girişimi (ERG), kurulduğu 2003 yılından bu yana eğitimde veri temelli, katılımcı, bütüncül ve uzun vadeli politikalara duyulan ihtiyacı vurguluyor. Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanan Güçlü Yarınlar İçin 2023 Eğitim Vizyonu belgesini bu ihtiyacın karşılanması yolunda uzun zamandır beklenen, umut verici bir adım olarak karşılıyoruz.

ERG’nin hazırladığı Vizyon Belgesi Neler Getiriyor ve Nasıl Güçlendirilebilir? Bilgi Notu’na ulaşmak için tıklayınız.

ERG’nin MEB Taslak Öğretim Programları İnceleme ve Değerlendirmesi yayımlandı

ERG’nin MEB Taslak Öğretim Programları İnceleme ve Değerlendirmesi yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 13 Ocak 2017 tarihinde 172 sınıf düzeyi için 51 dersin yeni taslak öğretim programlarını kamuoyuyla paylaştı. Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz paydaşların görüş ve önerilerini MEB’e gönderebileceklerini ve programların bu görüşler doğrultusunda yeniden gözden geçirilerek son halini alacağını belirtti. Read More

Türk Eğitim Sistemi Masada

Türk Eğitim Sistemi Masada

Habertürk Magazin
Fatih Altaylı imzalı “Teke Tek Özel” gündemi belirlemeye devam ediyor.Programda bu hafta, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Cemil Yücel, Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Dr. Sinem Vatanartıran ve Eğitim Reformu Girişimi Direktörü Batuhan Aydagül’ün katılımıyla Türk eğitim sistemi incelenecek.

Read More