Yeni Açılımlar…

Yeni Açılımlar…

Bahar Türkay, İstanbul Tasarım Bienali, İletişim ve Operasyon Koordinatörü

3. İstanbul Tasarım Bienali 100 binin üzerinde ziyaretçisiyle yılın en önemli etkinliklerinden biri oldu. Peki tasarımı, tasarımda yenilikçiliği konuşurken tasarım eğitiminin üzerine ne kadar düşündük? Gündemi eğitim merkezinden okuyan ERG Blog’da bu ay Türkiye’de tasarım ve tasarım eğitimi hakkında İstanbul Tasarım Bienali İletişim ve Operasyon Koordinatörü Bahar Türkay’ın görüşlerine yer verdik.
Read More

Eğitim Sistemi Geçer Not Alamadı

Eğitim Sistemi Geçer Not Alamadı

Yeni Asya
Eğitim Reformu Girişimi (ERG) ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) çocukların gözüyle eğitim şartlarını araştırdı.Çocukların anlattıkları çarpıcı.İkili eğitim yapan çocuklar kahvaltı ve öğle yemeğinden mahrum,10 çocuktan sadece 4’ü “tuvaletler temiz” diyor, ‘akranları ve öğretmenlerinin kötü davranışlarına maruz kaldıklarını’söylüyor.

Bize Seçme Fırsatı Bırakmadılar

Bize Seçme Fırsatı Bırakmadılar

Birgün, Serbay Mansuroğlu
Çocukların okulda yaşadıkları ve anlattıkları okul ortamlarının yetersizliğini çarpıcı şekilde ortaya koydu: İkili eğitim beslenmeyi etkiliyor,yeterli derslik sayısı yok,okulda şiddet devam ediyor,seçmeli derslerde tercih ve yetenekler gözetilmiyor,spor salonu ve kütüphane sayısı yetersiz.

ERG ve TEGV Eğitimde Çocukların Sesini Dinledi

ERG ve TEGV Eğitimde Çocukların Sesini Dinledi

Gazetemercek.com
Eğitim Reformu Girişimi (ERG) ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’in birlikte yürüttüğü “Çocukların Gözünden Okulda Yaşam” araştırma raporu ve politika önerileri, düzenlenen basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu.“Çocukların Gözünden Okulda Yaşam” araştırması, ilköğretim çağındaki çocukların okul deneyimlerine odaklanarak 2014-2015 eğitim-öğretim döneminde, 25 ilde 4, 5 ve 7. sınıflarda okuyan toplam 2.072 çocukla yapıldı.

Read More