ERG'den Ziya Selçuk'a Ziyaret

ERG, Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’u ziyaret için Ankara’daydı.

Yeni Millî  Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk’a yeni görevinde başarı dileklerimizi iletmek adına iki ziyaret gerçekleştirdik. Düzenlenen ilk ziyarete ERG koordinatörleri Burcu Meltem Arık Akyüz ve Suat Kardaş, ikincisine ise ERG Direktörü Batuhan Aydagül ve destekçilerimizden Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) Mütevelli Heyeti Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayla Göksel katılım gösterdi. Görüşmelerde eğitim gündemindeki konularla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu ve ERG’nin sunabileceği katkılar ve öneriler paylaşıldı.

 

Eğitim öğretimde gerçekleşmesi öngörülen yeni düzenlemelerin yanı sıra, ERG’nin güncel çalışmalarından da bahsedilen bu görüşmede, yapılabilecek iş birlikleri ele alındı ve ERG’nin çalışmalarda aktif rol alma talebi dile getirildi.

Çocuğun ve toplumun gelişimi için eğitimde yapısal dönüşüme nitelikli veri, yapıcı diyalog ve farklı görüşlerden ortak akıl oluşturarak her geçen gün yeni birliktelikler geliştireceğimize inanıyoruz. Görüşmelerde ele alınan çalışmaları aşağıda bulabilirsiniz.

Eğitim İzleme Raporu 2016-17

Türkiye’de Cinsiyete Dayalı Başarı Farkı: PISA 2015 Bulguları

Bir Arada Yaşamı ve Geleceği Kapsayıcı Eğitimle İnşa Etmek

Türkiye’de Erken Çocukluk Bakımı ve Okul Öncesi Eğitime Katılım

]]>