2019 yılında Friedrich Naumann Vakfı tarafından desteklenen Bir Arada etkinlik serimizi bu kez “Ekran Çağında Eğitim” temasıyla, 24 Eylül’de Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirdik. Etkinlikte akademisyen, uzman, ve bir 8. sınıf öğrencisi konuğumuzla dijital dünya ve eğitim ilişkisini tartıştık.


Bahçeşehir Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Yavuz Samur kolaylaştırıcılığında gerçekleşen etkinliğimizde, konuşmacılardan Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Baştürk gençlerin siber zorba ve mağdur olma durumunu etkileyen önemli faktörlere değinirken, Trakya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Deniz Mertkan Gezgin nomofobi ile aşırı ve bilinçsiz telefon kullanımının bağımlılıkla ilişkisine dair kaygılarına değindi. Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Feza Orhan, gerçek nesne ile öğrenme ve dijital öğrenme arasındaki önemli farklardan bahsetti. İELEV 125. Yıl Ortaokulu Öğrencisi Barkın Özer ise kendisinde ve etrafındaki arkadaşlarında gördüğü dijital araç alışkanlıklarını, ekrana bakma süresinin oyun ve araştırma yönlü değişebildiğini ve teknolojiyi kullanmada ailesinin desteğinin ve yönlendirmesinin nasıl bir etkisi olduğunu deneyimleriyle aktararak etkinliğimize farklı bir bakış açısı sundu.


Çocukla etkileşimde olan her konuyu eğitimle bir araya getirmeyi ve eğitime dair farklı gözler geliştirmeyi amaçladığımız Bir Arada etkinliklerimize sene içinde farklı konularla devam edeceğiz.

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.