Zeynep Hancı

Zeynep Hancı

Yaratıcı Problem Çözme Programı Sorumlusu (Öğretmen Ağı)

Tekirdağ’da doğan, Kırklareli ve Erzincan’da büyüyen, İzmir’de ve İstanbul’da çocukluğu, Ankara’da ise ergenliği geçen, kütüğü Afyon fakat aslen Kayseri’nin Gesi Bağları’ndan olan Zeynep, İlköğretimi 3, ortaöğretimi ise 2 farklı okulda okudu. 2012’de Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü kazanmasıyla beraber İstanbul’a geri döndü.

Öğrenci değişim programıyla gittiği Utrecht Üniversitesi’nde, ‘’Toplum Sağlığı’’ dersi kapsamında proje arkadaşlarıyla beraber Utrecht Belediyesi’ne sunmak üzere dezavantajlı bir mahalle olan Kanaleneilend’da yaşayan çocuklar için sosyal merkez tasarladı. Döndüğünde sivil toplum ve sosyal projelerde daha çok bulunmak istediğini fark eden Zeynep, AÇEV’de staja başladı ve çeşitli iş kalemlerine destek verdi. TED Rönesans Koleji’nde ve mezun olduğu ortaokul olan Nimetullah Mahruki Ortaokulu’nda okul psikolojik danışmanlığı stajlarını gerçekleştirdi. Bu sırada Öğretmen Ağı’yla tanışan ve program stajyeri olarak başlayan Zeynep, mezun olmasıyla beraber ekibe tam zamanlı olarak dahil oldu.

Çocukluk hayali ressam olmak olan Zeynep, o zamandan bu yana resim ve kil ile uğraşıyor. Hitchcock, Polanski, Tarantino, Lynch ve Trier hayranlığı ve psikolojik gerilim türü başta olmak üzere tam bir sinema tutkunu. Ailesi ve arkadaşlarıyla yaptığı her şeyi seviyor. Ağaçları ve tüm hayvanları sık sık kucaklayası geliyor. 2 kedisi var ve bir gün köpek(ler) de besleyebileceği bahçeli bir evinin olmasının hayalini kuruyor.

Telefon: 0 212 292 5044
Email: zeynephanci@sabanciuniv.edu
Adres: Bankalar Cad. No:2 Karaköy Minerva Han Kat: 5 34425 Karaköy - İstanbul

ERG Ekibi

Özge Karakaya

Özge Karakaya

İletişim Koordinatörü
Bahar Uzunkök

Bahar Uzunkök

ERG Araştırmacısı
Fulden Ergen

Fulden Ergen

İletişim Sorumlusu (Öğretmen Ağı)
Beste Sözer

Beste Sözer

İdari İşler Asistanı