Yeliz Düşkün

Yeliz Düşkün

Politika Analisti

Yeliz, küçük yaşlardan itibaren toplumsal meselelere ilgi duyuyordu. Araştırmaya, öğrenmeye, bilgiyi bulup çıkarmaya hevesliydi. Bu nedenle sosyal bilimler alanında eğitim almaya karar verdi. Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler okudu, Sabancı Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı. Türkiye siyaseti, toplumsal cinsiyet, küreselleşme, politik ekonomi gibi çeşitli konularda dersler aldı, ödevler hazırladı.

Yüksek lisansını tamamladıktan sonra araştırmaya olan merakı Yeliz’i bir araştırma kuruluşunda çalışmaya itti. İlköğretim okullarında, liselerde ve üniversitelerde öğrencileri, eğitimcileri ve ebeveynleri kapsayan araştırmalar yürüttü; akademik beklentilere ve eğitim deneyimlerine ilişkin raporlar hazırladı. Aynı zamanda seçmen davranışları ve siyasi tutumlar gibi konularda da kamuoyu araştırmaları yürüttü. Çalıştığı alanlarda veriye dayalı kararlar vermenin değerini savundu.

Yeliz, 2014 yılında Eğitim Reformu Girişimi’ne katıldı. O günden bu yana eğitim politikaları alanında araştırma yapıyor, raporlar hazırlıyor, eğitimin farklı paydaşlarıyla bir araya gelerek ortak geleceğimiz için atmamız gereken adımları tartışıyor. Yeliz aynı zamanda Galatasaray Üniversitesi’nde doktora yapıyor, kültürlerarası iletişim alanında bir tez yazıyor. Yazmaktan fırsat buldukça resim yapıyor. Yeliz, hayatta en çok keşfedilmeyi bekleyeni bulup çıkarmaya, sürekli öğrenmeye ve öğrendiklerini başkalarıyla paylaşmaya değer veriyor.

Telefon: 0 212 292 5044 - 1504
Email: yelizduskun@sabanciuniv.edu
Adres: Bankalar Cad. No 2 Karaköy Minerva Han Kat 5 34425 Karaköy - İstanbul

ERG Ekibi

Fulden Ergen

Fulden Ergen

İletişim Sorumlusu (Öğretmen Ağı)
Çiğdem Polat

Çiğdem Polat

İdari İşler Sorumlusu
Suat Kardaş

Suat Kardaş

Eğitim Laboratuvarı Koordinatörü
Günalp Turan

Günalp Turan

Proje Asistanı (Öğretmen Ağı)