Yeliz Düşkün

Yeliz Düşkün

Politika Analisti

Yeliz, 2008’de Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Sabancı Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans yaptı. Eğitimi süresince özellikle Türkiye siyaseti, toplumsal cinsiyet, küreselleşme ve politik ekonomi alanlarıyla yakından ilgilendi.

Yüksek lisans eğitimi süresince Sabancı Üniversitesi’nde asistan olarak; eğitimini tamamladıktan sonra da 3 yıl süreyle bir araştırma şirketinde proje koordinatörü olarak çalıştı. Eğitimin çeşitli kademelerinde öğrencileri, eğitimcileri ve ebeveynleri kapsayan memnuniyet ve beklenti araştırmaları ile seçmen davranışlarına ve siyasi tutumlara ilişkin kamuoyu araştırmaları yürüttü. Çalıştığı alanlarda veriye dayalı kararlar vermenin değerini savundu.

Yeliz, 2014 yılında Eğitim Reformu Girişimi’ne katıldı. Eğitim politikalarına ilişkin izleme ve araştırma yapıyor, eğitimin farklı paydaşlarıyla bir araya gelerek ortak geleceğimiz için atmamız gereken adımları tartışıyor. Yeliz, hayatta en çok keşfedilmeyi bekleyeni bulup çıkarmaya, sürekli öğrenmeye ve öğrendiklerini başkalarıyla paylaşmaya değer veriyor. Fırsat buldukça yağlı boya resim yapmayı seviyor.

Telefon: 0 212 292 5044 - 1516
Email: yelizduskun@sabanciuniv.edu
Adres: Bankalar Cad. No 2 Karaköy Minerva Han Kat 5 34425 Karaköy - İstanbul

ERG Ekibi

Çiğdem Polat

Çiğdem Polat

İdari İşler Sorumlusu
Ezgi Tunca

Ezgi Tunca

Araştırma Asistanı
Suat Kardaş

Suat Kardaş

Eğitim Laboratuvarı Koordinatörü
Levent Öcal

Levent Öcal

Strateji & İşbirlikleri Koordinatörü (Öğretmen Ağı)