Suat Kardaş

Suat Kardaş

Eğitim Laboratuvarı Koordinatörü

Suat, 18 yıldan beri eğitimin farklı alanlarında eğitim uzmanı ve yöneticisi olarak çalışıyor. Millî Eğitim Bakanlığı’nda öğretmen, AB uzmanı, program geliştirme uzmanı ve stratejik planlama uzmanı olarak çalıştıktan sonra 2007 yılında MEB’den ayrılarak sivil toplumda çalışmaya başladı ve sırasıyla Türk Eğitim Derneği, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Saint-Joseph Lisesi Eğitim Vakfında eğitim ve okul yöneticiliği yaptı. Kamu ve sivil toplumda birçok eğitim ve araştırma projesinin içinde geliştirici, uygulayıcı veya destekçi olarak sorumluluk aldı.

TEGV’de Ar-Ge bölümü yöneticisi iken TEGV’in yürüttüğü etki değerlendirme çalışmaları Harvard Kennedy School ve Harvard Business School’da üç programda vaka (case) olarak kabul edildi.

G-20 Türkiye dönem başkanlığı sırasında C-20 yürütme kurulu üyesi olarak görev yapan, 2015 yılında Birleşik Arap Emirlikleri Eğitim Bakanlığının stratejik planlama projesinde danışman olarak bulunan Suat, Ortadoğu Teknik Üniversitesinde tarih lisans, Hacettepe Üniversitesinde sosyal antropoloji yüksek lisans eğitimi aldı.

2014 yılında Harvard Üniversitesinden aldığı bursla Harvard Kennedy School’da “Politika ve Programları Geliştirmek İçin Kanıt Kullanımı” yönetici eğitimi programını tamamladı.

Suat bir çocuğun neşesine ortak olmanın en sağaltıcı şeylerden biri olduğuna inanıyor; çocuklarının öğrenme ve büyüme yolculuğunda birlikte olmayı, edebiyatı, politikayı, sinemayı ve yemek yapmayı seviyor, Orhan Pamuk romanlarını, Kubrick, Tarantino, Demirkubuz ve N. Bilge Ceylan filmlerini özel bir hayranlıkla takip ediyor.

Telefon: 0 212 292 0542 - 1511
Email:  suat@sabanciuniv.edu
Adres: Bankalar Cad. No 2 Karaköy Minerva Han Kat 5 34425 Karaköy - İstanbul

ERG Ekibi

Buket Sönmez

Buket Sönmez

Genel Koordinatör (Öğretmen Ağı)
Gülbeyaz Durmuş

Gülbeyaz Durmuş

Dijital İletişim Asistanı
Özgenur Korlu

Özgenur Korlu

ERG Araştırmacısı
Günalp Turan

Günalp Turan

Ağ Etkileşim Sorumlusu (Öğretmen Ağı)
tr Turkish
X