Sonel Balkan

Sonel Balkan

Ağ Etkileşim Koordinatörü (Öğretmen Ağı)

Sonel, 2001 yılında Çukurova Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra İstanbul’da Hasköy İlköğretim Okulu’nda öğretmenlik hayatına başladı. Aynı yıl Kasım ayında Beyoğlu Anadolu Lisesi’nde de çalışmaya başladı. Eğitim Reformu Girişimi’nin yürütücülüğünü yaptığı Düşünen Okul Gelişen Öğrenci Projesi’nde katılımcı olarak yer aldı.

Hasköy İlköğretim Okulu’nda 2010 – 2012 yılları arasında çocuk oyunlarıyla dil öğretimi temalı bir AB projesi yürüttü. 7 farklı ülkeden ortaklarla çok dilli eğitim materyallerinin üretildiği bu projede geleneksel çocuk oyunlarını kullanarak tüm ortak ülkelerde eş zamanlı Çocuk Olimpiyatları düzenledi.

2012 yılında İtalya’da Glottodrama eğitimine katıldı ve Glottodrama sertifikası aldı. Drama kullanarak dil öğretimini hedefleyen bu çalışmada okulunda 11 yaşındaki öğrencilerden bir drama grubu oluşturup Glottodrama metodunu uyguladı.

13 yıllık Hasköy deneyiminden sonra İsmail Tarman Ortaokulu’na İngilizce Öğretmeni olarak atandı. Burada öğrencilerin yazma becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi amaçlayan “Genç Şairler” projesini yürüttü. İsmail Tarman’da son yılını müdür yardımcısı olarak geçirdi ve Ağustos 2018 itibariyle ERG ailesine katıldı.

Sonel yeni yerler görmek, yeni insanları tanımak, davul çalmak ve müzik dinlemekten çok keyif alıyor.

Telefon: 0 212 292 5044
Email: sonelbalkan@sabanciuniv.edu
Adres: Bankalar Cad. No 2 Karaköy Minerva Han Kat 5 34425 Karaköy - İstanbul

ERG Ekibi

Beste Sözer

Beste Sözer

İdari İşler Asistanı
Merve Mert

Merve Mert

ERG Araştırmacısı
Günalp Turan

Günalp Turan

Ağ Etkileşim Sorumlusu (Öğretmen Ağı)
Özgenur Korlu

Özgenur Korlu

ERG Araştırmacısı