Merve Mert

Merve Mert

ERG Araştırmacısı

Eğitimle iç içe bir ailede büyüyen Merve okulu ve öğrenmeyi her zaman çok sevdi. 2008 yılında TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi’ne başladıktan sonra araştırma ve sorgulama merkezli bir eğitimin, bireyin hayatını ne kadar değiştirebileceğini deneyimledi. Lise yıllarında edindiği kazanımlar sayesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde lisans eğitimine gitti ve 2017 yılında St. Olaf College Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu.

 

Öğrenimi süresince siyaset bilimi, ekonomi, matematik, felsefe ve sinema gibi çeşitli disiplinlerde ders alırken, insan hakları, kadın hakları, göç ve kimlik politikalarının toplum ve birey üzerindeki etkisi ile ilgili çalışma fırsatı buldu. Üniversite yıllarında Norveç, Hollanda ve Yunanistan’da katıldığı programlar esnasında kendi eğitiminin ne kadar ayrıcalıklı olduğunu fark edip nitelikli eğitimin geniş kitlelere yayılması için kafa yormaya başladı.

 

Lisans eğitiminin ardından sivil toplum bünyesinde Şikago’da bir devlet lisesinde 9. ve 10. sınıf öğrencilerine matematik eğitmenliği yaptı. Orada geçirdiği yıl süresince eğitim eşitsizliğini öğrencileriyle birlikte ilk elden deneyimledi ve nitelikli eğitim politikalarına olan ilgisi arttı. Nitelikli eğitimin herkesin hakkı olduğunu düşünen Merve, arkadaşlarıyla kaliteli vakit geçirmeyi, Latin Amerika edebiyatını ve Balkan müziklerini seviyor.

Telefon: 0 212 292 5044 - 1516
Email: mervemert@sabanciuniv.edu
Adres: Bankalar Cad. No 2 Karaköy Minerva Han Kat 5 34425 Karaköy - İstanbul

ERG Ekibi

Suat Kardaş

Suat Kardaş

Eğitim Laboratuvarı Koordinatörü
Beste Sözer

Beste Sözer

İdari İşler Asistanı
Buket Sönmez

Buket Sönmez

Genel Koordinatör (Öğretmen Ağı)
Burcu Meltem Arık Akyüz

Burcu Meltem Arık Akyüz

ERG Eğitim Gözlemevi Koordinatörü