Gözde Ertekin

Gözde Ertekin

ERG Araştırmacısı

Koç Üniversitesi’nde Moleküler Biyoloji ve Genetik ile Psikoloji çift anadal programını tamamladı. En çok uygulamalı sosyal psikoloji ve araştırma yöntemleri derslerinden zevk aldı. Bağımsız çalışmasında dizilerdeki cinsiyetçi söylemlerin kalıp yargılara etkisini araştırdı. Lisans yıllarının en güzel yanı ise KU Gönüllüleri’ydi. Kulüp aracılığıyla ortaokul öğrencilerine özgüven ve toplumsal konularda farkındalık kazandırmaya çalıştı, Türkiye’nin farklı yerlerinde bir çok köy okulunu ziyaret etme ve öğrencileriyle tanışma şansı buldu.

TEGV’deki stajının yanı sıra, gelişim psikolojisi, sosyal etkileşim ve moleküler nörobiyoloji gibi alanlarda çalışan araştırma laboratuvarlarında deneyim kazandı. London School of Economics’de Sosyal ve Kültürel Psikoloji yüksek lisansını tamamladı. Tezi için, çocukların çizdikleri resimleri analiz ederek, onların gözünden kız ve erkek oyuncaklarını anlamaya çalıştı. Eğitime olan ilgisini gönüllülük çalışmalarıyla fark eden Gözde, kariyerine ERG’de araştırmacı olarak başladı.

Gözde, toplumsal sorunların çözümünün temelinde insan aklının nasıl çalıştığını anlamanın ve bunu dikkate alan bir eğitim sisteminin yattığına inanıyor. Resim ve yoga yapmayı,  adaları, sevdikleriyle vakit geçirmeyi seviyor ve insana dair her şeyi merak ediyor.

Telefon: 0 212 292 5044 - 1516
Email: gozdeertekin@sabanciuniv.edu
Adres: Bankalar Cad. No 2 Karaköy Minerva Han Kat 5 34425 Karaköy - İstanbul

ERG Ekibi

Haluk Göksel

Haluk Göksel

Dijital Etkileşim Koordinatörü
Çiğdem Polat

Çiğdem Polat

İdari İşler Sorumlusu
Beste Sözer

Beste Sözer

İdari İşler Asistanı
Günalp Turan

Günalp Turan

Ağ Etkileşim Sorumlusu (Öğretmen Ağı)