Ezgi Tunca

Ezgi Tunca

Araştırma Asistanı

Ezgi, meraklı ve asi bir kız çocuk olarak Çanakkale’de büyüdü, siyasete olan ilgisi bu şekilde ortaya çıktı. 2007’de İstanbul’a taşınarak Vefa Lisesi’nde yatılı eğitim aldı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden Sosyoloji yan dal programı ile beraber mezun oldu.

Üniversitede çocuk hakları alanında başlayan sivil toplum serüveninde yolu, kadın hakları,  gençlik hakları ve işçi hakları alanıyla da kesişti. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında hak temelli çalışmalar yürüttü. Sosyal alanda kazandığı deneyimleri, akademik çalışmalarıyla da bir araya getirmeyi hedefleyerek, İsveç Lund Üniversitesi’nde Refah Politikaları ve Yönetimi yüksek lisans programına başladı. İsveç Enstitüsü bursu ile devam ettiği bu programı Ağustos 2019’da tamamladı.

Ezgi, çocuk hakları alanında gönüllülük yapmaya devam ediyor. Edebiyata olan düşkünlüğü onu farklı ilgi alanlarına taşımayı sürdürüyor. İstanbul kent tarihi üzerine okumayı, düşünmeyi ve İstanbul’u bu şekilde gezmeyi seviyor. Bir gün hayalini kurduğu Latin Amerika gezisini gerçekleştirecek.

Telefon: 0 212 292 5044 - 1516
Email: ezgi.tunca@sabanciuniv.edu
Adres: Bankalar Cad. No 2 Karaköy Minerva Han Kat 5 34425 Karaköy - İstanbul

ERG Ekibi

Fulden Ergen

Fulden Ergen

İletişim Sorumlusu (Öğretmen Ağı)
Gülbeyaz Durmuş

Gülbeyaz Durmuş

Dijital İletişim Asistanı
Suat Kardaş

Suat Kardaş

Eğitim Laboratuvarı Koordinatörü
Irmak Akıncı

Irmak Akıncı

Ağ Etkileşim Sorumlusu (Öğretmen Ağı)
tr Turkish
X