Bahar Uzunkök

Bahar Uzunkök

ERG Araştırmacısı

Toplumsal değişime nasıl katkı sağlayabilirim sorusuna yanıt ararken lisans eğitimini eğitim bilimleri alanında okumaya karar verdi. 2013 yılında Yeditepe Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun oldu. Lisans eğitiminin 3. senesinde Hollanda’da Hogeschool Utrecht’de Uluslararasılaşma ve Eğitimde Çeşitlilik alanında yan dal egitimi aldı. Eğitimi süresince yaptığı staj ile bir Hollanda ortaokulunda dünya vatandaşlığı programı uyguladı.

Lisans eğitiminin ardından 1 yıl boyunca TEGV’de gönüllülük yaptı. Burada 7-12 yaş arası çocukların yaratıcılıklarını geliştirmeye yönelik bir program uyguladı. Ardından University College London’da Eğitim Psikolojisi alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Burada en çok heyecan duyduğu dersler ‘etkili öğrenme ve öğretme’ , ‘sosyal ve duygusal öğrenme müdahale programları’ ve ‘okul etkinliği’ araştırma alanları oldu. Kendi tez çalışmasında ise İstanbul’daki ortaokul öğretmenlerinin öğrencileri gruplama pratiklerini sosyo-pedagojik bir yaklaşım ile inceledi.

Yüksek lisans eğitiminden sonra farklı seviyelerde ve okullarda yaklaşık 3 yıl İngilizce öğretmeni olarak çalıştı. Öğretmen olarak en heyecan duyduğu şey ögrencilerinin duygusal ve davranışsal oto kontrollerini geliştirmelerine katkıda bulunabilecek ders planları hazırlayıp uygulamak oldu. Ve öğretmenlik deneyimi ile önemli olanın meslektaş dayanışmasının olduğu destekleyici okullarda meslek yaşamlarından memnun, nitelikli öğretmenler olduğu düşüncesine vardığı zaman bu alanda araştırma yapmaya devam etme kararı verdi.

Bahar insanın değişime olan potansiyeline inanmanın çok önemli etkileri olduğuna inanır. Çok hayal kurar, en çok da yazarken ve yürürken düşünür. Koşu, yüzme ve kick boks sporları ile ilgilenir. Mutfağa zaman ayırmayı ve yaptıklarını sevdikleriyle paylaşmayı çok sever.

Telefon: 0 212 292 5044 - 1516
Email: buzunkok@sabanciuniv.edu
Adres: Bankalar Cad. No 2 Karaköy Minerva Han Kat 5 34425 Karaköy - İstanbul

ERG Ekibi

Merve Mert

Merve Mert

ERG Araştırmacısı
Zeynep Hancı

Zeynep Hancı

Yaratıcı Problem Çözme Programı Sorumlusu (Öğretmen Ağı)
Umay Aktaş Salman

Umay Aktaş Salman

ERG Araştırmacısı
Gözde Ertekin

Gözde Ertekin

ERG Araştırmacısı