Eğitimin Çıktıları Dosyası Yayımlanıyor

Eğitimin Çıktıları Dosyası Yayımlanıyor

Son bir yıldır eğitim hizmetlerini ve eğitimin tüm paydaşlarını etkileyen bir salgına tanıklık ediyoruz. Eğitim İzleme Raporu 2020 kapsamındaki dosyalarla bu süreci farklı bağlamlarda izlemeye ve değerlendirmeye devam ediyoruz. Eğitim İzleme Raporu 2020’nin altıncı ve son dosyası Eğitimin Çıktıları’nı 17 Mart 2021, Çarşamba günü saat 20.00’da çevrimiçi gerçekleşecek bir etkinlikle kamuoyuna sunuyoruz. 

Eğitimin Çıktıları dosyasında, ulusal ve uluslararası değerlendirmelerin akademik başarıya ilişkin bulguları değerlendiriliyor. Bu kapsamda PISA 2018 ve TIMSS 2019 ile Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yürütülen ulusal izleme çalışmalarının ve merkezi sınavların sonuçları inceleniyor. Akademik başarıya ek olarak, uluslararası ve ulusal değerlendirmeler ışığında çocuğun öznel iyi olma haline ilişkin değerlendirmeler sunuluyor. 

ERG Araştırmacısı Umay Aktaş Salman’ın moderasyonuyla gerçekleşecek olan çevrimiçi etkinlikte dosyanın yazarlarından ERG Araştırmacısı Özgenur Korlu raporun temel bulgularını sunacak. Rapor sunumunun ardından etkinlik, Doç. Dr. Zelha Tunç Pekkan ve Dr. Ömer Kutlu’nun da konuşmacı olacağı bir panelle devam edecek. 

Etkinliği izlemek için ERG YouTube kanalına abone olarak bildirimlerinizi açmanızı tavsiye ederiz. Tüm etkinliklerimizi takvimden takip edebilirsiniz.