Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nın 10. Yaşını 108 İyi Örnekle Kutladık

Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nın 10. Yaşını 108 İyi Örnekle Kutladık

Eğitim Reformu Girişimi (ERG) tarafından 13 Nisan 2013 tarihinde Sabancı Üniversitesi Tuzla Yerleşkesi’nde düzenlenen 10. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nda, 1045 başvuru arasından seçilen 108 sözlü ve poster iyi örnek sunuşu 900’ü aşkın katılımcıyla paylaşıldı.

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’nın da açışında bir konuşma yaptığı konferans, “Eğitimi Dönüştürmek” temalı açış konuşmalarıyla başladı. Bu kapsamda, Cannon  Desing’dan Trung Le, TED Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Petek Aşkar, Yaratıcılık, Kültür ve Eğitim’den Paul Collard ve Başka Bir Okul Mümkün Derneği’nden Burak Ülman konuyu farklı boyutlarıyla ele alan sunuşlar yaptı.

“Eğitimi Dönüştürmek” Özel Oturumları, TÜSİAD işbirliğiyle gerçekleştirilen Meslek Eğitimi ve İKSV işbirliğiyle gerçekleştirilen Eğitim ve Sanat Özel Oturumları’nın yanı sıra, Eğitimde İyi Örnekler Konferansı 2013, bir bölümü Sabancı Üniversitesi öğretim üyelerince yürütülen, çok sayıda ve çeşitli atölye çalışmasına ev sahipliği yaptı.