Nisan ayında gerçekleştirdiğimiz 16. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nın ikinci yerel çalıştayını 18 Haziran’da Bolu’da 300 katılımcıyla gerçekleştirdik. “Merak Edenler” temasıyla, merak duygusunun eğitimdeki önemini işleyen ve eğitime dair merakımızı birlikte büyütmenin önemini savunan konferansımızın yerel çalıştayı, ana konferansta sunulan ve yerelde derlenen iyi örneklerden 30 sunum ve atölyeye ev sahipliği yaptı. [gallery columns="4" link="file" ids="11373,11379,11376,11388,11377,11378,11380,11374,11375"] Sabancı Vakfı ve Bolu Bağışçılar Vakfı tarafından desteklenen, Bolu İl Millî Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle İzzet Baysal Ortaokulu’nda gerçekleşen Eğitimde İyi Örnekler Konferansı 43. Yerel Çalıştayı, ERG Eğitim Laboratuvarı Suat Kardaş, Doç. Dr. Göksu Gözen ve Yazar Nilay Yılmaz’ın konuşmacı olduğu açış paneliyle başladı. Çalıştayda, merakın eğitimden başlayarak hayatın her alanına yayılması için yaratıcı pek çok uygulama paylaşıldı. Öğretmen Ağı’nın Tanıtım Oturumu ve Değişim Elçileri’nin iyi örnek sunumlarıyla toplamda 4 oturumu yer alırken, ERG Araştırmacısı Bahar Uzunkök, Eğitim İzleme Raporu 2019’un ilk dosyası olan, eğitim-öğretim yılında eğitimin yönetişimi ve finansmanı alanında yaşanan gelişmeler, bilgi, medya, veri ve bütçe okuryazarlığı becerileriyle ilişkilendirilerek değerlendirilen Eğitimin Yönetişimi ve Finansmanı’nın içeriğini paylaştı.  ]]>

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Saklı Kalan Başarılar’a 3 Ödül🎉

Eğitim sistemimizdeki mevcut ölçme değerlendirme sistemleri, çoğu zaman bizi kazananlar ve kaybedenler diye ikiye ayırıyor. Oysa ezberlenmiş bilgilerin, öğretilmiş konuların, kazanmanın ve kaybetmenin ötesinde bambaşka renkler, hikâyeler ve deneyimler var. Her bireyin içinde farklı bir potansiyel var. Biz gerçek başarının, bu potansiyeli ortaya çıkarmak olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, 2020’de gerçekleşen 17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nın temasını Saklı Kalan Başarılar olarak belirlemiştik.

17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı Sona Erdi

Her yıl bahar aylarında Sabancı Üniversitesi’nde bir araya geldiğimiz Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nı (İÖK), bu yıl salgın nedeniyle dijital ortama taşıdık. Hızlı bir şekilde hayata geçirmek zorunda kaldığımız bu yeniliğe dair aldığımız olumlu tepkiler sayesinde bugün, ilk günlerde yaşadığımız tedirginlik yerini sevince bıraktı.

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.