Eğitimde Gelecek Konferansı, ‘‘Eğitim Politikaları ve Sınıfa Yansımaları’’ temasıyla, 2-3 Kasım 2019’da Boğaziçi Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

İçerik ortağı olduğumuz; Boğaziçi Üniversitesi, MEF Üniversitesi Eğitim Fakülteleri iş birliği ve ‘‘Eğitim Politikaları ve Sınıfa Yansımaları’’ teması ile düzenlenen konferansa 600’ün üzerinde eğitimci katıldı.

Birçok sunum ve içerikle Türkiye’nin farklı yerlerinden eğitimciler EGK19’da iki gün boyunca “Eğitimde Gelecek” çatısı altında; ‘‘Eşit, Adil ve Kapsayıcı Eğitim’’, ‘‘Eğitimde Katılım ve İşbirliği’’, ‘‘Dijital Çağın Eğitime Yansımaları’’, ‘‘Veri Temelli Eğitim Politikaları’’ alt temalarıyla paylaşımlar yaptılar.

Bilgi, birikim ve deneyimlerimizle gerçekleştireceğimiz konferansın açış konuşmalarında ERG Direktörü Işık Tüzün ve ERG Eğitim Laboratuvarı Koordinatörü Suat Kardaş da yer aldı. Konferansta aynı zamanda eğitim politikaları ve politikaların sınıf içerisindeki yansımalarını konu alan öneriler değerlendirildi.

EGK19’un öğrenme deneyimlerimize katkıda bulunduğunu umarız.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Erişilebilir Uzaktan Eğitim Mümkün 

Salgınla birlikte eğitimde yaşanan dijital dönüşüm ne kadar kapsayıcı? Herkes İçin Erişilebilir Yaşam Akademisi Derneği’nden İsmail Çevikbaş görme engelli öğretmenlerin uzaktan eğitim deneyimini, yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini ERG Blog için yazdı.

İyi Örnekler Her Yerde, Her Koşulda Güzel!

Yeni normalle birlikte yüz yüze gerçekleştirme fikrinden vazgeçtiğimiz 17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı (İÖK), bu sene dijital ortamda gerçekleşti. İçinden geçtiğimiz zor zamanlarda hem iyi örnekleri bir araya getirip yaygınlaştırmak hem de konferansı yeni bir formata evriltmek bizim için nasıl bir deneyimdi? 6 hafta süren konferansın arka planında neler oldu? Gelin, iyi örneklerle keşif yolculuğumuzdaki deneyimleri bizim ağzımızdan dinleyin.

Eğitime Erişim Arttı Ama Eğitim Ne Kadar Kapsayıcı?

Eğitime erişen öğrenci sayısının artması umut verici. Ancak tam da bu noktada çocukların eğitime eriştikten sonra “kapsayıcı ve nitelikli eğitim” olanaklarından ne ölçüde yararlanabildikleri sorusunu sormak gerekiyor. Melisa Soran, Eğitim İzleme Raporu 2019: Öğrenciler ve Eğitime Erişim’in sonuçlarını  kapsayıcı eğitim perspektifinden ERG Blog için değerlendirdi.

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.