­čôŁ E─čitim ─░zleme Raporu 2021: E─čitimin ─░├žeri─či Yay─▒mland─▒!

­čôŁ E─čitim ─░zleme Raporu 2021: E─čitimin ─░├žeri─či Yay─▒mland─▒!

Eğitim alanında yaşanan önemli gelişmeleri ele aldığımız Eğitim İzleme Raporlarının bu yılki beşinci ve son dosyası olan Eğitim İzleme Raporu 2021: Eğitimin İçeriği29 Aralık 2021Çarşamba günü (dün) ERG YouTube kanalında gerçekleşen canlı yayınla kamuoyuna sunuldu.

ERG Araştırmacısı Umay Aktaş Salman’ın moderasyonuyla gerçekleşen etkinlik, ERG Eğitim Gözlemevi Koordinatörü Burcu Meltem Arık’ın ERG’nin izleme raporlarını kaleme alan, raporlara katkıda bulunan, geribildirim veren ve yayına hazırlayanlara teşekkür ettiği açış konuşmasıyla başladı. Açış konuşmasının ardından, dosyanın yazarlarından, Sürdürülebilirlik için Eğitim Araştırmacısı Dr. Şebnem Feriver raporun temel bulgularını sundu. Feriver’in yanı sıra Yeditepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yelkin Diker CoşkunÇocuk Hakları Aktivisti Melda Akbaş ve ERG Eğitim Laboratuvarı Koordinatörü Yaprak Sarıışık’ın yer aldığı tartışma bölümünde ise krizler çağında eğitimin, sosyal ve duygusal öğrenmenin ve oyunun önemi değerlendirildi.

Eğitim İçeriği dosyasında gezegenimizde yaşanan çoklu krizler göz önünde bulundurularak eğitimin amacı ve içeriği inceleniyor. Öğrenciler mevcut ve öngörülen krizlere çözüm önerileri geliştirebilmeye ve belirsizlikle baş edebilmeye ne kadar hazırlıklı sorularına yanıt aranıyor. Ayrıca, güncel veriler ile ulusal ve uluslararası araştırma bulguları doğrultusunda 2020-21 eğitim-öğretim yılında eğitimin içeriğine dair gelişmeler değerlendiriliyor.

Buradan dosyanın yönetici özetini, raporu ve raporu destekleyen kaynakları inceleyebilir, ERG YouTube kanalından etkinliği izleyebilirsiniz. Bu yıl ve geçmiş yıllarda yayımlanan diğer Eğitim İzleme Raporlarına buradan ulaşabilirsiniz.