Eğitim İzleme Raporu 2020: Öğretmenler Yayımlandı

Yıl içinde farklı dosyalar halinde yayımladığımız Eğitim İzleme Raporları‘nın dördüncü dosyası Öğretmenler’i 24 Kasım 2020, Salı günü (dün) ERG YouTube kanalında canlı yayımlanan etkinlikle kamuoyuna sunduk.


Eğitim İzleme Raporu 2020: Öğretmenler, Mart 2020’de Türkiye’de ilk COVID-19 vakasının saptanmasını takip eden süreçte eğitim alanında yaşananları öğretmenlere etkisi bakımından ele alıyor. Dosya kapsamında, öğretmenlerle yapılan bire bir görüşmeler ve yuvarlak masa toplantılarının yanı sıra çeşitli kurumların öğretmenlere uyguladıkları anketler aracılığıyla derledikleri verilerden yararlanılıyor.

ERG YouTube kanalında canlı yayımlanan etkinlik, ERG Araştırmacısı Umay Aktaş Salman’ın moderasyonuyla gerçekleşti. Etkinlikte açış konuşmasını ERG Eğitim Gözlemevi Koordinatörü Burcu Meltem Arık yaptı. Arık’ın açış konuşmasının ardından dosyanın ana yazarı araştırmacı Dr. Fulya Koyuncu raporun temel bulgularını sundu. Salgın öncesinde ve sürecinde öğretmen politikalarına ilişkin öne çıkan konular üst politika belgelerinden, güncel araştırmalardan ve verilerden yararlanılarak değerlendirildi. Koyuncu’nun yanı sıra Öğretmen Ağı Değişim Elçisi Zerrin Öztürk’ün de konuşmacı olarak yer aldığı tartışma bölümünde ise salgın sürecinde öğretmen deneyimleri ve öğretmenler arası dayanışmanın önemi konuşuldu.

Raporu indirmek, raporu destekleyen kaynaklara ve panelin detaylarına ulaşmak için Eğitim İzleme Raporu 2020: Öğretmenler web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

📄 EİR 2021: Öğretmenler Yayımlandı

  2008 yılından bu yana her yıl yayımladığımız Eğitim İzleme Raporlarının dördüncü dosyası olan Öğretmenler, bugün ERG YouTube kanalında yayımlanan etkinlikle kamuoyuna sunuldu.