Eğitim İzleme Raporu 2020: Eğitimin İçeriği Geliyor!

Eğitim İzleme Raporu 2020: Eğitimin İçeriği başlıklı raporumuzu 11 Eylül 2020, Cuma günü saat 20.00’da ERG YouTube kanalında canlı yayımlayacağımız bir etkinlikle kamuoyuna sunuyoruz.


Eğitim alanında yaşanan önemli gelişmeleri ele aldığımız Eğitim İzleme Raporlarını 2019 itibarıyla yılın farklı zamanlarında ek kaynaklarla destekleyerek dosyalar halinde yayımlamaya başladık. Bu yılki ikinci dosyamızda eğitimin içeriğine odaklanıyoruz.

ERG Araştırmacısı Umay Aktaş Salman’ın kolaylaştırıcılığında gerçekleşecek etkinlikte, dosyanın yazarı, Yeditepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Yelkin Diker Coşkun raporun temel bulgularını sunacak. Özellikle uzaktan eğitim döneminde eğitimin içeriği ve yöntemleri bağlamında yaşanan gelişmeler değerlendirilecek. Coşkun’un yanı sıra, sürdürülebilirlik için eğitim uzmanı Dr. Şebnem Feriver Gezer’in de konuşmacı olarak yer alacağı tartışma bölümünde ise bizi bekleyen başka krizler, eğitimin içeriğinin krizlere nasıl dayanıklı hale gelebileceği, bu bağlamda sistemsel düşünmenin önemi ve öğretmenin rolü gibi önemli başlıklar tartışılacak.

Etkinliği canlı olarak izlemek ve tartışmaya katılmak için ERG YouTube kanalına abone olarak bildirimlerinizi açmayı unutmayınız.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

📄 EİR 2021: Öğretmenler Yayımlandı

  2008 yılından bu yana her yıl yayımladığımız Eğitim İzleme Raporlarının dördüncü dosyası olan Öğretmenler, bugün ERG YouTube kanalında yayımlanan etkinlikle kamuoyuna sunuldu.