Eğitim İzleme Raporu 2020: Eğitim Yönetişimi ve Finansmanı Yayımlandı

Eğitim İzleme Raporu’nu (EİR), 2019 yılında olduğu gibi 2020’de de tüm yıla yayılan farklı dosyalar halinde yayımlıyoruz. Raporun ilk dosyası olan Eğitim Yönetişimi ve Finansmanı’nı 21 Temmuz 2020’de düzenlediğimiz etkinlikle paylaştık.


ERG YouTube kanalında canlı yayınla gerçekleştirdiğimiz etkinlik, ERG Yönetim Kurulu Başkanı Üstün Ergüder’in açış konuşmasıyla başladı. İçinde bulunduğumuz yıl, eğitim yönetişimi ve finansmanı alanında yaşanan gelişmeleri ele alan raporun sunumunu ise ERG Araştırmacısı Özgenur Korlu gerçekleştirdi. Raporda ele alınan konular arasında, On Birinci Kalkınma Planı ve MEB 2019-2023 Stratejik Planı, İstanbul, Manisa ve Elazığ’da yaşanan depremlerle birlikte gündeme gelen ihtiyaçlar ve çalışmalar, bazı özel öğretim kurumlarının karşılaştığı mali krizler, koronavirüsün eğitime etkileri ve eğitime ayrılan bütçe öne çıkıyor.


Rapor sunumunun ardından etkinlik, İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi Proje Koordinatörü Gözde Durmuş ve Yeşilçimen Kanuni Ortaokulu Matematik Öğretmeni H. Gözde Uysal’ın katılımıyla “Pandemi Sürecinde Çocuk Katılımı ve Haneler Arası İmkân Eşitsizlikleri” başlıklı panelle devam etti. 
Rapor sunumunu ve gerçekleşen paneli buradan izleyebilirsiniz.

Raporu incelemek için tıklayınız.

Etkinliklerimizden haberdar olmanız için ERG YouTube kanalımıza abone olmanızı tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

📄 EİR 2021: Öğretmenler Yayımlandı

  2008 yılından bu yana her yıl yayımladığımız Eğitim İzleme Raporlarının dördüncü dosyası olan Öğretmenler, bugün ERG YouTube kanalında yayımlanan etkinlikle kamuoyuna sunuldu.