Yıl içinde farklı dosyalar halinde yayımladığımız Eğitim İzleme Raporları‘nın üçüncü dosyası Eğitim Ortamları’nı 14 Ekim 2020, Çarşamba günü ERG YouTube kanalında canlı yayımlanan etkinlikle kamuoyuna sunduk.


Raporun öne çıkan başlıkları arasında 2019-20 eğitim-öğretim yılında yaşanan olağanüstü durumlarla daha çok gündeme gelen okullardaki temizlik ve hijyen şartları, sınıflardaki fiziksel düzenlemeler, psikolojik danışma hizmetleri, salgın sürecinde bir eğitim ortamı olan ev, veli katılımı ve işbirliği bulunuyor.

Rapor, ERG Araştırmacısı Umay Aktaş Salman’ın kolaylaştırıcılığında, ERG YouTube kanalında canlı yayımlanan bir etkinlikle kamuoyuna sunuldu. Etkinlikte, dosyanın yazarı Yeditepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ayşen Köse raporun temel bulgularını sundu. Rapor sunumunun ardından gerçekleşen tartışma bölümünde ise, Köse’nin yanı sıra Şehir Dedektifi İnisiyatifi’nden Şehir Plancısı Gizem Kıygı konuşmacı olarak yer aldı. Bu bölümde, eğitimin tüm paydaşlarının kendilerini ait hissedecekleri, sağlıklı ve güvenli eğitim ortamlarının nasıl sağlanabileceğine odaklanıldı.

Raporu indirmek, raporu destekleyen kaynaklara ve panelin detaylarına ulaşmak için Eğitim İzleme Raporu 2020: Eğitim Ortamları web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

📄 EİR 2021: Öğretmenler Yayımlandı

  2008 yılından bu yana her yıl yayımladığımız Eğitim İzleme Raporlarının dördüncü dosyası olan Öğretmenler, bugün ERG YouTube kanalında yayımlanan etkinlikle kamuoyuna sunuldu.

Ön kaydınız başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Formunuz gönderilirken bir hata oldu. Lütfen tekrar deneyiniz.